Islámisté zašli daleko. Rusko připravuje pomstu za sestřelení svého stroje

Islámisté zašli daleko. Rusko připravuje pomstu za sestřelení svého stroje
Autor: Anna Zvereva / Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic|Popisek: Russian Helicopters, 2302, Mil Mi-35M
11 / 07 / 2016, 17:15

S odvoláním na vysoce postavené zdroje na ruském ministerstvu nenechá Rusko bez následků sestřelení svého vrtulníku islámisty v oblasti syrské Palmyry.

Bojový vrtulník Mi-35M řízený ruskými letci, který byl v Sýrii sestřelen teroristy, nepatřil syrskému vojenskému letectvu, ale ruským vzdušným ozbrojeným silám.

Podle listu Kommersant zalétávali ruští piloti nikoliv syrský vrtulník Mi-25, ale ruský stroj Mi-35M. 

Sestřelení nezůstane bez následků a ruské vedení zvažuje několik variant. První z nich je několikanásobné zvýšení počtu bojových startů smíšené letecké skupiny ze základny Hmeimim a použití střel s plochou dráhou letu systému Kalibr-NK.

Druhou variantou je urychlené zapojení letadlového křižníku Admirál Kuzněcov do protiteroristické operace. Podle údajů ruského listu může začít palubní letectvo útočit v Sýrii už koncem srpna, nikoli až v říjnu. Opatření "rychlé odvety" zveřejní ministr obrany Sergej Šojgu už tento týden. Zdroj: cz.sputniknews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace