Islámisté zaútočili na hotel v Somálsku

Islámisté zaútočili na hotel v Somálsku
Autor fotografie: google.cz/maps
26 / 06 / 2016, 09:00

AKTUALIZOVÁNO / Při včerejším útoku ozbrojenců na hotel v centru somálské metropole Mogadišo zahynulo nejméně 15 lidí, sdělil agentuře Reuters představitel místní policie. Mezi oběťmi jsou podle něj členové ostrahy, civilisté i členové bezpečnostních složek. K útoku se přihlásili islámští radikálové ze skupiny Šabáb.

26.6. / Předtím, než ozbrojenci vtrhli do budovy, se před ní odpálil sebevražedný atentátník. Výbuch byl silný a podle dřívějších informací při něm zahynulo nejméně sedm lidí. Atentátníci pak uvnitř hotelu drželi několik hodin dosud neupřesněný počet rukojmích. Na zasahující členy bezpečnostních sil házeli ozbrojenci granáty a stříleli na ně z automatických zbraní.

K útoku se prostřednictvím svého mluvčího přihlásili islamisté ze skupiny Šabáb. Muslimové v Somálsku a v celém světě nyní dodržují postní měsíc ramadán. Radikálové z Šábabu ale v posledních letech často během ramadánu stupňovali své útoky, a to především v místech, kde se shromažďovali lidé. Na začátku června zabily milice Šabábu v Somálsku 43 vojáků na vojenské základně Africké unie.


25.6. / Silná exploze otřásla areálem hotelu v centrální části Mogadišu. Hotel Naasa Hablood se nachází v jižní části Mogadišu a je často využíván politiky a členy somálské diaspory, kteří navštíví město. Z místa je slyšet střelba a podle mnohých jde zřejmě o další teroristický útok místního radikálního hnutí Al Šabáb. Zatím nejsou informace o možných obětech či zraněných. Islamistická skupina v metropoli Somálska páchá řadu útoků - primárně mířící jako protest vůči prozápadní vládě země. Zdroj: ČT, RT

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace