Islámisté zaútočili v centru kazašské Almaty

Islámisté zaútočili v centru kazašské Almaty
Autor fotografie: Pixabay
18 / 07 / 2016, 10:30

Nejméně tři mrtvé a 14 zraněných si zatím vyžádala přestřelka, která vypukla v centru kazašského města Almaty. Dva z mrtvých jsou podle agentury Interfax policisté.

Policie oznámila, že neznámí útočníci ostřelovali budovu místní správy ministerstva vnitra v Almatě a sídlo tajné policie KNB. Interfax informoval, že útočníci se pohybují po městě a bez rozmyslu střílejí.

Ministerstvo vnitra vyzvalo obyvatele města, aby nevycházeli z domovů. Policie v Almaty vyhlásila nejvyšší stupeň protiteroristické pohotovosti. "Za útokem pravděpodobně stojí stoupenci netradičních náboženských směrů," uvedl Interfax.

Na místním nádraží údajně policisté pátrají po výbušninách, celý objekt byl vyklizen a obklíčen, uvedl kazašský server BNews. Střelba se údajně ozývá i z okolí almatských kasáren.

Kazachstán, surovinově bohatý stepní stát ve střední Asii, byl dosud ušetřen projevů náboženského extremismu, ale v poslední době se podle místního tisku i zde islamisté aktivizují.

Počátkem letošního června ve městě Aktobe zaútočila skupina radikálů na dva obchody se zbraněmi a vojenská kasárna. Při zásahu těžkooděnců bylo 18 extremistů zabito a devět zadrženo. Od té doby po celé zemi platí zvýšená protiteroristická pohotovost.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace