Islámisté srovnali se zemí další památky v Sýrii

Islámisté srovnali se zemí další památky v Sýrii
Autor fotografie: Wikipedia|Popisek: Královský palác v Nimrúdu
06 / 03 / 2015, 09:15

Šílené řádění islámských primitivů pokračuje i přes útoky irácké armády a bombardování spojenců.

Tentokrát "bojovníci IS" srovnali se zemí nejstarší památky ze starověké Asýrie v iráckém Nimrúdu. Podle iráckého ministerstva turistiky a památek na to používají buldozery. 

Nimrud (Nimrúd) bylo starověké asyrské město, které leželo na řece Tigris jižně od Ninive. Ve starověkém období se nazývalo Kalchu (Kalach).Arabové ho později nazývali Nimrud podle legendárního lovce Nimroda.

Islamisté zničili koncem února cenné sochy a vypálili mosulskou knihovnu s přinejmenším 8000 vzácných svazků. Mezi jejími svazky byly knihy z 18. století napsané aramejsky, dále první výtisky irácké tiskárny z 19. století, svazky z osmanského období, noviny ze začátku 20. století a také vzácné předměty jako globus a přesýpací hodiny, jaké užívali staří Arabové. Byly v ní uloženy také knihy shromážděné stovkou významných mosulských rodin.

Radikálové se podle výkladu některých odborníků snaží z území, které ovládají, vymazat stopy přítomnosti neislámských kultur.

Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) už 26. února vyzvala ke svolání mimořádné schůze Rady bezpečnosti OSN kvůli zprávám o ničení soch v iráckém Mosulu. 

Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung, echo24.cz, eurozpravy.cz, video: News House, AlJazeera

Psali jsme také:

Islámisté totálně likvidují tisíce let staré památky

IS: Butiky a kosmetické salóny jsou dílem ďábla a vdávat se v devíti je normální

Západ prohrává válku s islámským státem

Útoky na cíle v Mosulu zesilují

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace