Islamistický časopis Inspire vyzývá teroristy, aby zabíjeli vysoké byznysmeny v jejich domovech

Islamistický časopis Inspire vyzývá teroristy, aby zabíjeli vysoké byznysmeny v jejich domovech
Autor fotografie: Magazín Inspire|Popisek: Článek "Profesionální vraždy"
17 / 05 / 2016, 18:00

V nejnovějším čísle k tomu nabádá magazín Inspire, za nímž stojí al-Káida.

Nejnovější číslo internetového magazínu Inspire, který vydává teroristická síť al-Káida, vyzývá džihádisty po celém světě, ať zabíjejí vysoké představitelé ekonomického světa. Tím se má oslabit americké hospodářství. Dále časopis nabádá, aby islamisté na ulicích zabíjeli Američany ubodáním k smrti.

Článek odkazující na vraždění má titulek ,,profesionální vraždy" s podtitulkem ,,domácí vraždy". Vykresluje temný portrét zabijáka v kápi, který sleduje svou oběť, jež žije v luxusním americkém domově.

Již dříve časopis vyzýval k cíleným vraždám známých tváří, jako například Billa Gatese, Warrena Buffeta či Michaela Bloomberga, tedy podnikatele či vysoké představitele, kteří jsou symbolem amerického ekonomického úspěchu.

Seznam ,,ekonomických představitelů", na něž se mají islamisté zaměřit, je tak na rozdíl od konkurenční sítě - Islámského státu, jiný. IS hlásá, že je nutno především vraždit americké armádní nebo vojenské činitelé. Nicméně obě teroristické organizace obhajují masové vraždění.

Několik zemí, jako například Velká Británie, již v minulosti zakázaly tištěnou verzi džihádistického časopisu. V roce 2014 bylo několik osob uvězněno za jeho nelegální držení.

Zdroj: washingtontimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace