Islamistický časopis Inspire vyzývá teroristy, aby zabíjeli vysoké byznysmeny v jejich domovech

Islamistický časopis Inspire vyzývá teroristy, aby zabíjeli vysoké byznysmeny v jejich domovech
Autor fotografie: Magazín Inspire|Popisek: Článek "Profesionální vraždy"
17 / 05 / 2016, 18:00

V nejnovějším čísle k tomu nabádá magazín Inspire, za nímž stojí al-Káida.

Nejnovější číslo internetového magazínu Inspire, který vydává teroristická síť al-Káida, vyzývá džihádisty po celém světě, ať zabíjejí vysoké představitelé ekonomického světa. Tím se má oslabit americké hospodářství. Dále časopis nabádá, aby islamisté na ulicích zabíjeli Američany ubodáním k smrti.

Článek odkazující na vraždění má titulek ,,profesionální vraždy" s podtitulkem ,,domácí vraždy". Vykresluje temný portrét zabijáka v kápi, který sleduje svou oběť, jež žije v luxusním americkém domově.

Již dříve časopis vyzýval k cíleným vraždám známých tváří, jako například Billa Gatese, Warrena Buffeta či Michaela Bloomberga, tedy podnikatele či vysoké představitele, kteří jsou symbolem amerického ekonomického úspěchu.

Seznam ,,ekonomických představitelů", na něž se mají islamisté zaměřit, je tak na rozdíl od konkurenční sítě - Islámského státu, jiný. IS hlásá, že je nutno především vraždit americké armádní nebo vojenské činitelé. Nicméně obě teroristické organizace obhajují masové vraždění.

Několik zemí, jako například Velká Británie, již v minulosti zakázaly tištěnou verzi džihádistického časopisu. V roce 2014 bylo několik osob uvězněno za jeho nelegální držení.

Zdroj: washingtontimes.com

Tagy článku