Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí

Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí
Autor fotografie: REUTERS|Popisek: REUTERS
16 / 12 / 2014, 15:00

16.12.2014 / Téměř 130 lidí, z toho většinou deseti až čtrnáctiletých dětí, dnes zavraždili talibánští ozbrojenci ve škole v pákistánském městě Péšavár. Podruhé během dvou dnů zaútočili příslušníci nebo příznivci islámského státu na civilní obyvatelstvo.
Zdroj: REUTERS

Po včerejším teroristickém útoku v australském Sydney (Islamisté zaútočili v australském Sydney) se situace opakuje v ještě horší podobě. Dnes v ranních hodinách zaútočilo nejméně šest ozbrojených mužů ve vojenských uniformách v Péšávaru a zabilo více než sto dětí v místní škole.

Dalších nejméně 120 osob je zraněno. Jedná se o nejkrvavější povstalecký útok v zemi v posledních letech. Stovky žáků a jejich učitelé jsou stále drženi jako rukojmí. Jeden z učitelů byl údajně upálen.

Budova školy je obklopena policií a vojáky. Stovky rodičů se snaží přes kordon policie dostat ke škole ke svým dětem. Ze školy se ozývají výbuchy a střelba.

K útoku se přihlásilo islamistické hnutí Taliban a jeho mluvčí Muhammad Umar Khorasani uvedl :„pro náš vojenský útok jsme si vybrali úmyslně právě školu, protože vaše vláda se také zaměřuje na naše ženy a rodiny. Chceme, abyste cítili bolest!“

Muhammad Umar Khorasani

Zatím není jasné, zda některé děti byly zabity přímo ozbrojenci, sebevražednými útoky talibanců nebo pákistánskými bezpečnostními silami, když se snažily získat kontrolu nad budovou.(zdroj video: RT)

Pákistánský Taliban, který bojuje za svržení vlády a vytvoření islámského státu doposud útočil především přímo proti vládním vojskům a bezpečnostním silám, vojenským základnám. Útoky proti civilním cílům bez logistického významu byly poměrně vzácné.

Zdroj: BBC News

Někteří pozorovatelé soudí, že podobné útoky ze strany džihádistů budou pokračovat i v následujících dnech, které jsou pro křesťanský svět jedny z nejdůležitějších. Jejich cílem je jakýmkoliv sebebrutálnějším způsobem zasáhnout "západní" civilizaci. 

Psali jsme také:

Za Islámský stát bojují i tři stovky Číňanů

Hromadnou popravu inscenovali islamisté tak, aby šokovala svět maximální brutalitou.

Islámská kolonizace světa?

Další děsivý vzkaz radikálů Islámského státu anglosaské civilizaci

Islamisté se prý zastaví až v Římě!

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Islámská hrozba mění svět

 

Tagy článku