Islamizace Evropy: Saudská Arábie nabídla Německu výstavbu 200 mešit pro syrské uprchlíky

Islamizace Evropy: Saudská Arábie nabídla Německu výstavbu 200 mešit pro syrské uprchlíky
Popisek: Ilustrační foto
11 / 09 / 2015, 11:15

Muslimské státy uprchlíky odmítají kvůli hrozbě terorismu a zhoršení bezpečnostní situace ve vlastních zemích. Rijád reaguje na vzrůstající počet uprchlíků mířících do západní Evropy a chce pomoci zvláštním darem.

Saudská Arábie nabídla německé vládě za každou stovku přijatých muslimských věřících výstavbu jedné mešity, aby měli zajištěné náboženské zázemí. Informaci přinesl server Frankfurter Allgemeine Zeitung 8. září a upozornil na něj český server echo24.cz.

Země Arabského poloostrova čelí ostré kritice za to, že neposkytují utečencům azyl. Pět nejbohatších muslimských zemí nepřijalo ani jednoho syrského uprchlíka. Tento krok by prý zvýšil riziko teroristického útoku.

Německý komentátor se zamýšlí nad důvody uprchlické krize a tvrdí, že pro ni existují dva důvody.Prvním je, že uprchlíci nechtějí žít v tak nesvobodné zemi jakou Saúdská Arábie bezesporu je, a po tom všem, co zažili, touží po svobodě a bezpečnosti. Druhým je fakt, že tito uprchlíci nejsou "žádoucími osobami" ve státech Rady pro spolupráci v Perském zálivu (GCC). Od vypuknutí celé krize a občanské války v Sýrii, je pro Syřany stále obtížnější získat mimořádně drahé vstupní vízum do Saudské Arábie. Navíc se Saudové obávají, že velký počet uprchlíků by mohl destabilizovat bezpečnostní situaci nejen v Saudské Arábii, ale i ve Spojených arabských emirátech. 

Islámská Saudská Arábie staví opevnění proti islámskému státu

Saudská Arábie se obává islámského státu. Stala se největším dovozcem zbraní na světě.

Do roku 2050 bude v Evropě žít téměř dvakrát víc muslimů než v současnosti. Za dalších dvacet let pak lidé vyznávající islám na starém kontinentu přečíslí křesťany. Vyplývá to z nejnovějších demografických modelů amerického výzkumného centra Pew Research Center

Psali jsme také:

Evropa znásilněná islámem

Islámská kolonizace světa?

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!

Islamizace Evropy

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

Tagy článku