Islámská hrozba mění svět

Islámská hrozba mění svět
Popisek: Ilustrační foto
18 / 09 / 2014, 08:00

Velká Británie povolila aktivitu týmů americké FBI na svých letištích.

V naprosté tichosti povolila vláda Velké Británie na konci září tohoto roku něco dříve nebývalého - činnost týmů americké FBI na britských letištích. V pozadí tohoto rozhodnutí jsou obavy, že britské protiteroristické orgány selhávají při sledování džihádistických fanatiků. Týmy FBI budou monitorovat podezřelé pasažéry a vyšetřovat horké stopy, které by mohly vést k odhalení potenciálních teroristických center ve Velké Británii. Budou přitom porovnávat britské databáze teroristů s denně aktualizovanými mezinárodními databázemi stoupenců terorismu. Na letištích budou spolupracovat s příslušníky tajných služeb Velké Británie. Dají přitom k dispozici pokročilé monitorovací, sledovací a identifikační technologie, s jejichž pomocí budou asistovat britským autoritám při sběru informací.

Tento bezprecedentní krok britských úřadů je reakcí na obavy, že Velká Británie nedělá dost, aby odhalila podhoubí terorismu ve vlastní zemi – ta prostředí, z nichž se rekrutují proudy džihádistů cestujících z Velké Británie, aby se přidali ke stoupencům formujícího se Islámského státu v Iráku a Sýrii. Britská vláda je vedena obavou, že teroristický Islámský stát se stane základnou pro útoky na západ. A pokud nebude rozbit, dříve nebo později udeří i na britské půdě. A nejen na ní.


V rámci propagandy islámského státu zveřejnili radikálové výhružné protiamerické video. Je bezesporu reakcí na prohlášení amerického prezidenta Obamy z minulého týdne, ve kterém uvedl, že zničí islámský stát. 

Zdroj: youtube

 Psali jsme také:

Předávání citlivých informací o finančních transakcích do USA? Ano, na základě mezinárodní Dohody FATCA

Bezpečnostní kontroly pro vstup do USA už na evropském území?

 

Tagy článku