Islámská revoluce začíná požírat své vlastní děti!

Islámská revoluce začíná požírat své vlastní děti!
Autor fotografie: Al Jazeera English |Popisek: Kurds battle ISIL to secure Iraq's Sinjar
21 / 12 / 2014, 13:45

21.12.2014 / Poprava stovky vlastních bojovníků Islámského státu.

Dějiny se opakují. Ti, kteří rozpoutali revoluci, bývají revolucí sami pohlceni. Učebnicovým příkladem je Velká francouzská revoluce končící popravami revolucionářů, kteří byli málo revoluční, takže teror se nakonec stal nesnesitelným.

Dostala se už „svatá válka za Islám“ do této fáze?

Vítězný postup Islámského státu se zastavil. Expanze na další území se nekoná. Ztráty džihádistů způsobené masivními leteckými údery spojenců narůstají. Jen za 40 dní v říjnu a listopadu šlo o 2000 náletů, které zabily více než 500 ozbrojenců Islámského státu.

Kurdští bojovníci na severu Iráku navíc dosáhli dosud nejvýraznějšího bojového úspěchu. Prolomili měsíce trvající obklíčení hory Sindžár, na kterou před islamisty uprchly tisíce jezídů a dalších iráckých běženců.

Zahraniční ozbrojenci, kteří se dali zlákat k boji za Islámský stát, jsou rozčarováni, že se džihád zvrtl v boj proti jiným povstaleckým skupinám.

Vůdci Islámského státu začínají řešit nespokojenost ve vlastních řadách terorem. Nově vzniklá vojenská policie organizuje razie v desítkách domů islámských bojovníků v syrském Rakka, hlavním městě IS. Výsledkem jsou desítky zadržených málo horlivých Islamistů a popravy zrádců.

Nejméně vůdci Islámského státu důvěřují zahraničním bojovníkům ve vlastních řadách. Tuto sobotu nařídili popravu stovky zahraničních ozbrojenců, kteří se údajně chystali dezertovat. O vykonání popravy informoval list Financial Times.

Jaká propagandistická videa teď bude muset Islámský stát vytvořit, aby získal ještě nějaké zahraniční islamisty, kteří budou ochotni doplnit řady po popravených?

Zdroj: YouTube/ Al Jazeera English 

Psali jsme také:

150 žen toto úterý popraveno, protože odmítly sňatek s džihádisty

Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí

Islamisté zaútočili v australském Sydney

Že nejsou americké nálety proti Islámskému státu účinné?

Za Islámský stát bojují i tři stovky Číňanů

Náklady na střet s islámskými radikály – největší úder islamistů západnímu světu

Průlom v boji s Islámským státem?

 

Tagy článku