Islámská škola v Londýně špehovala své žáky skrytou kamerou na toaletách

Islámská škola v Londýně špehovala své žáky skrytou kamerou na toaletách
Autor: Flickr.com|Popisek: islámská škola
13 / 01 / 2017, 10:30

Islámská škola ve východním Londýně sledovala své žáky skrytou kamerou, zjistila školní inspekce Ofsted.

Té se ale nepodařilo zjistit, z jakého důvodu tam byla nainstalována. Škola, v níž studují pouze chlapci, byla každopádně shledána Ofstedem nedostatečnou ve více ohledech.

Inspekci se zejména nezamlouvalo, že žáci od 11 do 20 let neměli základní znalosti britských reálií. Ofsted shledal, že žáci ve zdejší škole nejsou připraveni na život v současné Velké Británii. Mnoho z žáků například nevědělo, kdo je současnou premiérkou.

Čtěte také: Politik povolal do francouzské školy policisty, protože nabízela nepovolenou výuku arabštiny

Inspektoři také našli knihu, která propagovala z jejich pohledu ,,nevhodné" názory na dívky a ženy. Kromě toho našli v převlékacích místnostech a sprchách myší trus a kusy ostrého kovu. Sprchy byly podle inspektorů špinavé a ,,odporné".

Ve zprávě inspekce se hovoří o tom, že představitelé islámské školy musejí udělat více proto, aby se zapojili do vládního protiteroristického programu, který má z úkol zabránit, aby zejména mladí lidé sympatizovali s extremistickými skupinami (Islámský stát) nebo s k nim přidávali. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace