Islámský stát chce destabilizovat celou Evropu. Vyzývá k dalším útokům v Německu

Islámský stát chce destabilizovat celou Evropu. Vyzývá k dalším útokům v Německu
Autor fotografie: twitter.com|Popisek: "Německo je bojiště"
31 / 03 / 2016, 18:45

Radikální organizace Islámský stát na internetu zveřejnila obrázky, na nichž vyzývá své příznivce v Německu, aby spáchali teroristické útoky podobné těm z Bruselu.

Berlín - S odvoláním na zpravodajskou skupinu SITE zaměřenou na terorismus o tom informovala německá média. Za hlavní terče označili radikálové úřad kancléřky Angely Merkelové a mezinárodní letiště mezi Kolínem nad Rýnem a Bonnem. Úřady původ sdělení z internetu prověřují. Zdroj: aol.com

"To, co zvládli tvoji bratři v Belgii, zvládneš taky," stojí na jedné z grafik, která znázorňuje letiště na západě Německa. Další ukazuje budovu kancléřství v centru Berlína v plamenech. "Německo je bojiště," zní doprovodný nápis. Další fotomontáž znázorňuje německou stíhačku se zkrvavenými tvářemi ženy a několika dětí na pozadí. "Chceš dál truchlit nebo budeš konečně jednat?" stojí na obrázku.

Podle SITE se na twitteru objevilo pět podobných fotomontáží, které nesou logo agentury Furat Media napojené na radikály z IS.

Podle serveru understandingwar.org se islámský stát prostřednictvím teroristických útoků pokouší destabilizovat politickou i bezpečnostní situaci v celé Evropě. Nedávné útoky v Bruselu naznačují, že evropské vlády mají neúplné, fragmentované informace o totožnosti členů IS i o jejich komunikaci v Evropě. Je pravděpodobné, že islámisté mají zřízenou nejen svojí buňku, ale mají rozsáhlé logistické sítě po celé Evropě, které jim umožňují páchat další velké teroristické útoky i díky podpoře "velení" této organizace v Iráku a Sýrii. 

Autor, zdroj: ISW

Cíle teroristé v Evropě a počet evropských občanů, kteří odešli bojovat po boku IS

Tagy článku