Islámský stát chce destabilizovat celou Evropu. Vyzývá k dalším útokům v Německu

Islámský stát chce destabilizovat celou Evropu. Vyzývá k dalším útokům v Německu
Autor: twitter.com|Popisek: "Německo je bojiště"
31 / 03 / 2016, 18:45

Radikální organizace Islámský stát na internetu zveřejnila obrázky, na nichž vyzývá své příznivce v Německu, aby spáchali teroristické útoky podobné těm z Bruselu.

Berlín - S odvoláním na zpravodajskou skupinu SITE zaměřenou na terorismus o tom informovala německá média. Za hlavní terče označili radikálové úřad kancléřky Angely Merkelové a mezinárodní letiště mezi Kolínem nad Rýnem a Bonnem. Úřady původ sdělení z internetu prověřují. Zdroj: aol.com

"To, co zvládli tvoji bratři v Belgii, zvládneš taky," stojí na jedné z grafik, která znázorňuje letiště na západě Německa. Další ukazuje budovu kancléřství v centru Berlína v plamenech. "Německo je bojiště," zní doprovodný nápis. Další fotomontáž znázorňuje německou stíhačku se zkrvavenými tvářemi ženy a několika dětí na pozadí. "Chceš dál truchlit nebo budeš konečně jednat?" stojí na obrázku.

Podle SITE se na twitteru objevilo pět podobných fotomontáží, které nesou logo agentury Furat Media napojené na radikály z IS.

Podle serveru understandingwar.org se islámský stát prostřednictvím teroristických útoků pokouší destabilizovat politickou i bezpečnostní situaci v celé Evropě. Nedávné útoky v Bruselu naznačují, že evropské vlády mají neúplné, fragmentované informace o totožnosti členů IS i o jejich komunikaci v Evropě. Je pravděpodobné, že islámisté mají zřízenou nejen svojí buňku, ale mají rozsáhlé logistické sítě po celé Evropě, které jim umožňují páchat další velké teroristické útoky i díky podpoře "velení" této organizace v Iráku a Sýrii. 

Autor, zdroj: ISW

Cíle teroristé v Evropě a počet evropských občanů, kteří odešli bojovat po boku IS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace