Islámský stát nabízí aplikaci pro Android. Krvavé zpravodajství na smartphonu.

Islámský stát nabízí aplikaci pro Android. Krvavé zpravodajství na smartphonu.
Autor fotografie: Dabiq|Popisek: Ilustrační foto
18 / 12 / 2015, 05:00

Propagandistická zbraň islámských teroristů - maximálně využívají sociální sítě a moderní komunikační prostředky.

Po videích na YouTube a zprávách na Twitteru přišli s další novinkou a nabízí aplikaci pro chytré telefony "Amaq News". Informaci zveřejnil server zpravy.idnes.cz s odvoláním na fortune.com
V aplikaci je možné se dočíst o "novinkách" na území ovládaném IS, o vraždách, mučení, i zpravodajské novinky o důsledcích ruských i koaličních náletů na jejich stanoviště, atd. V aplikaci jsou i podrobné reportáže z „mučednických operací proti irácké armádě“.

Video: Apokalyptická vize IS poslední bitvy o Řím

„Islámský stát šíří prostřednictvím internetu nejagresivnější a nejděsivější vliv v historii,“ řekl časopisu Foreign Policy Michael Smith, ředitel bezpečnostní firmy Kronos Advisory, která zprostředkovává dialog mezi hackery z Ghost Security Group a americkou vládou. „Islámský stát chce nejen zefektivnit svoji propagandu, ale zároveň ji více kontrolovat,“ dodal.

Lifestylové magazíny džihádistů: "Jak vyrobit bombu u mámy v kuchyni"

Aplikace však nemusí fungovat v oblastech mimo kontrolu IS. Také jí není možné získat na Google Play, stahuje se pouze prostřednictvím šifrované komunikace přes aplikaci Telegram nebo odkazů sdílených mezi členy IS. Džihádisté si vytvořili i vlastní sociální síť pod názvem "Kilafahbook" a vyhnuli se tak blokování na Twitteru, Facebooku nebo YouTube. 

DABIQ - seznamte se s propagandou islámského státu. "Islám je válka, islám není mír"

Islámský stát provozuje nejméně šest "zpravodajských" center, přičemž každé pokrývá dění v jiné oblasti. Mezi těmi nejvýznamnějšími lze zmínit al-Furqan, al-Ajnad či al-Hayad, který publikuje zprávy v osmi jazycích. Amaq News je jedním z těchto center a právě prostřednictvím této agentury radikálové vychvalovali útok v kalifornském San Bernardinu, kde muslimští manželé povraždili čtrnáct lidí.  

Zdroj: i-hls.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace