Islámský stát plánuje hromadné chemické útoky na Velkou Británii. Dokáže vyrobit sám i chemické zbraně, říká náměstek britského ministra vnitra

Islámský stát plánuje hromadné chemické útoky na Velkou Británii. Dokáže vyrobit sám i chemické zbraně, říká náměstek britského ministra vnitra
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: bojové plyny
05 / 01 / 2017, 10:30

Ben Wallace, britský náměstek ministra vnitra, důrazně varoval v rozhovoru pro list The Sunday Times před možným úmyslem Islámského státu zaútočit na Velkou Británii chemickými zbraněmi.

Wallace v rozhovoru řekl, že cílem IS je způsobit co největší ztráty na životech, k čemuž má použít chemické zbraně. Hlavním cílem má být podle něho Velká Británie.

„Cílem IS je nepochybně provést útoky tak, aby bylo způsobeno co nejvíce ztrát na životech. Nemají žádné morální zábrany, jež by nedaly nasadit chemické zbraně proti civilistům," uvedl Mitchell

Náměstek ministra vnitra poukazuje na fakt, že IS již chemické zbraně v Iráku a Sýrii použil a používá nadále. Proto usuzuje, že Evropa, a zvlášť Velká Británie jsou nyní možným útokem ohroženy.

Podle Wallaceho má IS kapacity chemických zbraní na to, aby podobný útok vykonal. List The Sunday Times, který s Wallacem interview dělal, odkazuje na zprávu britské rozvědky, podle níž umí IS sám vyrobit i yperit (hořčičný plyn). Ten se používal už v první světové válce jako odstrašující zbraň.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace