Islámský stát potvrdil zabití svého "ministra války" v Iráku

Islámský stát potvrdil zabití svého &quote;ministra války&quote; v Iráku
Autor fotografie: Screenshot YouTube
14 / 07 / 2016, 11:15

Islámský stát potvrdil smrt jednoho ze svých vysoce postavených velitelů Abu Omara al-Shishaniho.

O život údajně přišel u města Širkát jižně od iráckého Mosulu. Jak uvedla agentura Reuters, zprávu islamistů nebylo možné nezávisle ověřit. Abu Omar al-Shishani se údajně účastnil obrany proti postupující irácké armádě. 

Pentagon ohlásil smrt třicetiletého rudovousého velitele už letos v březnu, kdy údajně zemřel při americkém náletu v Sýrii. Odměna vypsaná už dříve Spojenými státy na jeho hlavu byla pět milionů dolarů, tedy více než 120 milionů korun. Arabská přezdívka Šíšání odkazuje na čečenský původ, jeho pravé jméno bylo Tarchán Batirašvili. Byl vojenským poradcem vůdce Islámského státu Abú Bakra Bagdádího a jakýmsi ministrem války.  Zdroj: rozhlas.czbusinessinsider.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.