Islámský stát před branami: Zavřeme?

Islámský stát před branami: Zavřeme?
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Co s 9,5 miliony uprchlíků?
23 / 03 / 2015, 04:45

Už v polovině února se dostalo do hlavních světových médií: Islámský stát posílá teroristy ze severní Afriky do Evropy v převleku za muslimské imigranty a uprchlíky. A Evropa mlčí....jak dlouho?
Zdroj: cernoch.blog.idnes.cz

Popravdě řečeno ani nechápu, čemu se ještě někdo diví. Zaprvé, je to ze strany islamistů logický krok. Zadruhé, nic nového se v zásadě neděje, dříve prostě islamisté dělali teroristy z těch muslimů, kteří měli k radikálnímu islámu sklony a kteří již do Evropy dorazili. Není snad Evropanovi v konečném důsledku jedno, od koho dostane kulku do zad? Nechci zde však rozebírat 50 odstínů našeho současného společenského rozkladu. 

Džihádisté plánují, že zaplaví severoafrický stát svými bojovníky ze Sýrie a Iráku, kteří se potom jako migranti dostanou přes Středozemní moře především do Itálie.

Evropský kolos s centrem v Bruselu pouze tupě a bezmyšlenkově opakuje kolaps předchozího evropského kolosu s centrem v Římě. Římská říše byla stejně tak vyspělá, bohatá, benevolentní, zhýčkaná a nezodpovědná jako my dnes. Římané stejně tak tonuli v neudržitelném systému sociálních dávek a přílivu „barbarů“, kteří z ní sice rádi měli prospěch, ale mnohdy pouze se záští sledovali zhýčkané Římany a jenom čekali na příležitost, kdy se chopit všeho, co je dnes ještě jejich. Je to nenávistné nemultikulturní tvrzení? To sotva. Tento osud a pád tehdejší mimořádné evropské civilizace si může přečíst každé malé dítě ve své učebnici dějepisu.

Jak se můžeme dnes vyhnout jednomu tisíci v temnotě fanatického středověku? Jen klid a bez zbytečných emocí. Nahnat nás do extrémismu, abychom vypadali jako norský střelec Breivik, to přesně je dnes v zájmu stratégů temna, kteří bez zástěrky nabízí Evropě Islámský stát. Čím více bude u nás pokřikujících šílenců, tím více normálních lidí v muslimském světě zvolí stranu Islámského státu.

Dnes je to na vážkách. Dnes nesourodá koalice Kurdů, syrského autoritáře Asáda, egyptského autoritáře Sisiho, jordánského krále a jiných, tak tak drží tu bandu hrdlořezů před branami Evropy. Naši extrémisté, naši populisté a naši multikulturní blázni jsou těmi, kdo může přímo dnes nahnat toho posledního zmateného muslima do tábora extrémistů. A až se ti extrémisté vypořádají se svými výše zmíněnými vnitřními nepřáteli, budeme to my, kdo jim bude čelit. Ne jednotlivým útočníkům, jako letos v Paříži, Bruselu, či Kodani, ale tankové koloně Islámského státu připomínající barbary, kteří onehdy smetli z povrchu země veliký Řím.

„Hannibal před branami!“ křičeli Římané tehdy, když se jejich stát ještě nedostal do rozkladu, když jejich muži ještě měli koule na to, aby bojovali a jejich ženy ještě měly chuť rodit děti. A Římané tehdy zvítězili. „Kartágo (čti: Islámský stát) musí být zničeno“, volali. A jejich slova se nerozcházela s jejich činy. Dosáhli svého a vybudovali tak velkolepou civilizaci, že se k jejímu odkazu v té, či oné podobě dodnes hlásí většina civilizovaných států světa.

A to je ono. Tehdy se totiž slovo Římana nerozcházelo s jeho činem. Dnes se tady v Evropě mnoho mluví a málo dělá. Dnes nás tam na druhém břehu mají za slabochy, kteří nejsou s to podložit svá slova činy, za slabochy, za nevěrné, kteří žijí v nezaslouženém přepychu, za národy, které přišel čas oloupit a podřezat.

Evropa nezvládá příliv uprchlíků z Afriky a Středního východu. Problémy má Španělsko, Itálie, Německo, nově i Maďarsko, Bulharsko a další země. Začíná výstavba hraničních plotů, snižují se výdaje na záchranné operace ve Středozemním moři. 

Je tady snad ještě někdo, kdo si myslí, že s námi mají pánové z Islámského státu nějaké jiné – multikulturně demokratické – plány? A víte, proč evropský úředník a evropský politik s tím vším ještě nic nedělají? Dovolte mi, abych vám prozradil veřejné tajemství: Protože se bojí! Islamistů? Spíše sami sebe. Pro ně platí, že nebudu-li vyčnívat, nebudu-li nic dělat, nic nezkazím. Strčím hlavu do písku a přečkám bouři. Ono se beztak ještě za mého života nestihne nic zásadního stát. A stane-li se, vždy budu mít dost druhých, které z toho obviním a dost na kontě proto, abych si koupil letenku na ostrov v Karibiku.

Tahle vnitřní úvaha spolu s úvahou výše zmíněných křiklounů je tím, co nás nakonec potopí. Neschopnost činit rázné kroky, neschopnost vzít na sebe odpovědnost před národem i dějinami a konat. Naše civilizace si dodnes připomíná celou plejádu mimořádně smělých lidí raného a středního období existence Římské říše, jejichž charakter a sláva nás stále ještě oslňují.

Možná nedělali všechno správně, možná chybovali, ale jména jako Julius Caesar se nám vryla do historické paměti právě proto, že konali. Kde jsou ti velcí politici, úředníci, demagogové a jiní veřejní činitelé období úpadku Římské říše? Jejích jména zapomněli ještě jejích současníci. Jejích zlato a luxusní statky ještě dodnes odkopávají archeologové. Oni však, jejích rodiny a všichni v jejich okolí, byli zadupáni do země barbary, kterým se nesvedli včas a rázně postavit.

Jak dlouho bude Evropa před problémem tisíců ilegálních imigrantů a desetitisíců uprchlíků, kterým se daří získat v některé z evropských zemí azyl, cudně klopit oči v situaci kdy multikulturalismus selhal a soužití lidí různých kultur a náboženství přináší jednotlivým evropským zemím násobně více problémů než benefitů?

Takže co teď, co navrhuje politik s příznačným jménem Černoch republice a Evropě v ohrožení? Navrhuji krok číslo jedna: Zavřete před Hannibalem brány. Už žádné další imigranty a stovky uprchlíků z muslimských zemí. Protože jsou všichni špatní? Ne, nejsem žádný xenofob, abych zde plošně odsuzoval lidi. Naopak například přijmutí dětí z postižených oblastí snad každý pochopí. Zavřete brány prostě proto, že je to teď v našem národním zájmu. Ano, náš národní zájem má dnes bez okolků dominovat v naší státní politice. 

Podívejte se na video o uprchlících ze Sýrie, je jich přes 9 000 000, a nikdo neví, co s nimi dál
(zdroj YouTube, TestTube)

Autor: Blogger Marek Černoch (předchozí článek "Putinova GRU draždí USA: Nehoda nebo náhoda elektrárny v Záporoží?")

Psali jsme také:

Německo hlásí rekordní počty žádostí o azyl - loni přes 200 tisíc

Švýcaři řekli v referendu ANO snížení počtu imigrantů, NE zvýšení zlatých rezerv

Válka v severní Africe je na spadnutí. Itálie se obává libyjských uprchlíků

IS "Libyi použijeme jako vstupní bránu do EU!"

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

Tagy článku