Islámský stát propustil většinu ze zadržovaných dělníků, čtyři zabil

Islámský stát propustil většinu ze zadržovaných dělníků, čtyři zabil
Autor: redakční databáze|Popisek: islámský stát
10 / 04 / 2016, 17:15

Islámský stát propustil většinu dělníků z cementárny, které unesl ve čtvrtek 7.4. blízko Damašku.

Islámský stát propustil většinu ze zadržovaných dělníků pracujících v cementárně blízko Damašku. Podle nejnovějších zpráv ale předtím čtyři rukojmí popravili. Jednalo se o drúzy, náboženskou komunitu, kteří jsou islamisty trvale pronásledováni. Hromadný únos až 300 dělníků se odehrál ve čtvrtek 7. 4.

Dřívější podezření, že IS začal s masovými popravami, při nichž mělo zamřít necelých 200 dělníků, se nepotvrdily. Místo toto přistoupili islamisté na kompromis, že propustí až 270 dělníků, což se také během víkendu stalo. 

Nejasný však zůstává osud zhruba třech desítek zaměstnanců cementárny. O nich nejsou zatím žádné zprávy. Jisté je jen to, že čtyři dělníci-drúzové byli popraveni jakožto pronásledovaná skupina, neboť jsou šíitského vyznání. Ty považuje IS, který vyznává sunnu, za kacíře, jež si nezaslouží nic jiného než smrt. 

Dělníci byli propuštěni potom, co byli tázáni na jejich náboženskou příslušnost a zda podporují místní vládu, to znamená vládu IS v regionu.

Zdroj: theepochtimes.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace