Islámský stát slibuje, co nemůže nikdy splnit, říká jeho bývalá bojovnice z Belgie

Islámský stát slibuje, co nemůže nikdy splnit, říká jeho bývalá bojovnice z Belgie
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
02 / 05 / 2016, 15:30

Třicetiletá belgická bývalá členka IS se zklamaná vrátila ze Sýrie a říká, že nic není takové, jak jí teroristická organizace slíbila.

Mladá belgická konvertitka Laura Passoniová, která se přidala k ISIS a odcestovala do Sýrie, aby bojovala proti ,,nevěřícím", se vrátila před časem domů, protože organizace nesplnila prakticky nic, co jí slíbila. Řekla to v rozhovoru pro list Daily Mail.

Passoniová se vrátila domů, protože IS nesplnil nic ze svých slibů, které jí před jejím příjezdem do Sýrie dal. V rozhovoru se zmínila o tom, že jí nikdo nenutil, aby se stala muslimkou:

,,Šla jsem tam dobrovolně (do Sýrie) a z vlastní vůle. Konvertovala jsem, abych se stala muslimkou a pak jsem byla zradikalizována. Později jsem nabyla dojmu, že chalífát je jediným místem pro mě a mou rodinu, kde mohu žít."

Brzy se však Passoniová probudila do úplně jiné reality. Byla uvězněna v domku, kde musela vařit a uklízet bojovníkům IS. Vyjít z domu mohla jen pokud měla na sobě burku a v doprovodu svého manžela. I když jí prý IS nabízel i některé výhody oproti ostatním, jako například přístup k alternativní medicíně, cítila se prý jako ve vězení.

Protože měla v Sýrii dvě děti, jejich bezpečnost ji přinutila, aby zemi zmítanou konfliktem narychlo opustila:

,,Začala jsem se velmi bát, že mi mohou (bojovníci IS) mě děti sebrat. Jejich jednání bylo opakem toho, co předtím slibovali v rámci propagandy chalífátu. Rozhodla jsem se, že chci utéct, když jsem si uvědomila, že z mého syna by se mohl stát terorista."

Nakonec se Passoniové podařilo přes Turecko utéct zpět do vlasti. Od soudu za své jednání dostala pětiletý podmínečný trest, pokutu 17 000 dolarů, a její účty  ze sociálních sítí byly z bezpečnostních důvodů odstraněny. Navíc přišla i o své dvě děti, které jí byly odebrány sociálními pracovníky. 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace