Islámský stát upálil 19 jezídek

Islámský stát upálil 19 jezídek
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
06 / 06 / 2016, 18:00

Odmítly se stát sexuálními otrokyněmi bojovníků Islámského státu.

Islámský stát nechal v Mosulu popravit 19 jezídek v Mosulu, které předtím zajal. Důvodem byl fakt, že odmítly sloužit bojovníkům Islámského státu jako sexuální otrokyně. Mladé dívky členové Islámského státu zamkli v klecích a v nich je následně upálili.

Kruté popravě přihlížely stovky lidí v Mosulu. Podle očitých svědků ,,nemohl nikdo nic dělat, aby dívky zachránil od krutého trestu". Odhaduje se, že bojovníci Islámského státu do této doby unesli ze Severního Iráku asi 3 000 jezídských žen, které buď znásilňují, zotročí, prodají či nakonec zabijí, jako v tomto případě. Další stovky či tisíce jsou uvězněny na hoře Sindžár.

Jezídské ženy se rozhodly po krutém zacházení ze strany Islámského státu založit v okolí severoiráckého Sindžáru ženskou milici. Ta je odhodlána proti tomuto útlaku bojovat i za cenu, že se ženy vzdají vlastních rodin. Milice zatím čítá nekolik desítek jezídek, ale už zaznamenaly proti Islámskému státu první úspěchy.

Jezídové jsou náboženskou skupinou, která žije na severu Iráku. Před vpádem Islámského státu do tohoto regionu v roce 2014 jich byl necelý milion. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace