Islámský stát vyhlásil "svatou válku" Rusku a USA. "Rusko bude poraženo!"

Islámský stát vyhlásil &quote;svatou válku&quote; Rusku a USA. &quote;Rusko bude poraženo!&quote;
Popisek: IS
14 / 10 / 2015, 08:30

Reakce IS se dala očekávat vzhledem k pokračujícím leteckým náletům Ruska, USA i západních spojenců v Sýrii proti bojovníkům IS.

Islámský stát vyzval všechny muslimy, aby zahájili "svatou válku" proti Rusům a Američanům. V audio nahrávce, která byla zveřejněna v úterý, mluvčí IS Abu Mohammad al-Adnani volá islámskou mládež na celém světě do války "proti křižákům". (Zdroj: Reuters)

Adnani ve zprávě také potvrdil smrt Abú Mutaza Kurašího, který byl zabit při srpnových amerických náletech nedaleko iráckého Mosulu. Smrt Kurašího bude mít pro operace islamistů "nepříznivý dopad" vzhledem k tomu, že Kuraší měl vliv na finance, média, operace a logistiku radikálů. Byl prý hlavním koordinátorem přesunů zbraní, výbušnin, aut a osob mezi Irákem a Sýrií. (Zdroj: denik.cz)

K výzvě IS se přidala další skupina An-Nusra, jejíž šéf Džulání vyzval Kavkazany k atentátům v Rusku:„Vyzývám bojovníky svaté války z Kavkazu, aby podpořili Syřany, jak mohou. Jestliže naše občany zabíjí ruská armáda, zabíjejte vy jejich občany. Jestliže ona zabíjí naše vojáky, zabíjejte jejich. Oko za oko. Není jiná možnost než vystupňovat bitvu a cílit na alávitská města a vesnice v Látakíji. Vyzývám všechny frakce: každý den zasáhněte jejich vesnice stovkami raket, tak jako to oni dělají v sunnitských městech a vsích,“ prohlásil Džulání na zvukovém záznamu zveřejněném na internetu. Zdroj: novinky.cz

 

 

 

 

 

Tagy článku