Islámský stát vyslal migranta do Německa, aby zaútočil na budovu Spolkového sněmu či na Braniborskou bránu

Islámský stát vyslal migranta do Německa, aby zaútočil na budovu Spolkového sněmu či na Braniborskou bránu
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: terorismus
06 / 01 / 2017, 10:30

Syrský džihádista, který byl vyslán Islámským státem v uprchlické vině v roce 2015, aby zaútočil na několik cílů v Německu, stane před soudem

Podle vyšetřovatelů je podezřelý, že monitoroval terén v Německu a vytipovával vhodné cíle pro provedení teroristického útoku.

Mezi takovými cíli měla být i Braniborská brána či budova německého parlamentu - Spolkový sněm. Devatenáctiletý Shaasal-Mohammad měl předtím, než byl vyslán na svou misi do Německa, bojovat po boku Islámského státu v Sýrii.

U berlínského soudu mu hrozí až desetiletý trest za členství v teroristické organizaci. K ní se měl přidat již v roce 2013 a podílet se na některých bojových úkolech. Když přišel do Německa, byl ve stálém kontaktu s Islámským státem, aby ho informoval, které cíle by byly nejvhodnější pro spáchání teroristického útoku.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

psali jsme: 

Syrský uprchlík plánoval v Německu bombový útok. Byl napojený na IS?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.