Islámský stát zničil významnou památku ,,Boží bránu"

Islámský stát zničil významnou památku ,,Boží bránu&quote;
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
15 / 04 / 2016, 21:15

Islámský stát dál ničí cenné památky. Tentokrát padla za oběť ,,Boží brána".

Islámský stát dál pokračuje v plenění starověkých památek na dobytých územích v Iráku a Sýrii. Tentokrát zničil významnou památku blízko Mosulu ,,Boží bránu", která ,,střežila"cestu do asyrského města Ninive. To bylo kdysi hlavním městem starověké Asýrie známým bohatým výskytem památek.

Vraždění nevinných civilistů provází ruku v ruce ničení a boření památek dobytých území Islámským státem. Potom, co bojovníci IS ,,rozbořili" syrskou Palmýru, která byla před několika dny dobyta zpět, zaútočila islamistická organizace na dva tisíce let vzácnou památku ,,Boží bránu" blízko Mosulu. Ta jako další padla za oběť ničení prakticky všeho, co připomíná kulturní bohatství dřívějších civilizací na území dnešního Iráku a Sýrie.  

Již dříve zničili islamisté památky poblíž Mosulu a přímo v něm. V únoru minulého roku zveřejnil IS propagandistické video, v němž ukazuje ničení soch, plenění v mosulském muzeu a spálení více než sto tisíc knih.

Mnohé z památek byly přitom na seznamu UNESCO. To se chce spolu s OSN angažovat na rekonstrukci Palmýry a jeho památek. I když obnova historického dědictví bude velmi nákladná, syrští památkáři věří, že se podaří. Už z toho důvodu, že podle posledních zpráv nebyla Palmýra poničena tak hrozivě, jak to původně vypadalo.

 

Zdroj: theepoctimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace