Islámský středověk: "Řízení aut vystavuje ženy zlu"

Islámský středověk: &quote;Řízení aut vystavuje ženy zlu&quote;
Autor fotografie: Dollarphotoclub|Popisek: Ilustrační foto
13 / 04 / 2016, 11:45

Myslí si to nejvyšší saúdskoarabský velký muftí Abdul Aziz bin Abdullah al-Sheikh

V rozhovoru pro televizi Almajd uvedl, že by ženy v případě možnosti řídit auto byly vystaveny mužům „slabým na duchu“ a „posedlými ženami“, kteří by pro ně mohli znamenat nebezpečí. Informaci zveřejnil server independent.co.uk

Podotkl také, že by rodina nevěděla o tom, kde se žena pohybuje, pokud by jí dovolila řídit bez doprovodu. 

Muftí  je islámský sunnitský duchovní, jenž vykládá a šíří islámské právo šaría a fiqh. Aby se učedník stal muftím, jsou na něj kladeny vysoké nároky, proto je to zdaleka nejváženější pozice v islámském světě. 

Řízení aut není pro ženy výslovně nezákonné, potřebují pro něj však místní povolenku, která se ženám nevydává, tudíž je technicky zakázané. Poslední žena, která porušila zákaz řízení, byla Loujain al Hathloulová, která se vydala ze Spojených arabských emirátů autem do Saúdské Arábie. Vysloužila si za to desetitýdenní pobyt ve vězení.

Šokující kázání muslimského duchovního ve Francii: „Naše děti budou jednou vládci Francie, Belgie, Německa a Velké Británie!“

V případě saúdského velkého muftího nejde o první kontroverzní vyjádření. V březnu například zakázal muslimům hrát šachy, jelikož jsou podle něj hrou, která vyvolává nepřátelství a nenávist. V roce 2012 zase vyzýval ke zničení všech kostelů. 

Vánoce? My muslimové nevěříme, že Ježíš byl Boží syn a tak tu pro nás není nic ke slavení.

Celý článek zde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace