Islámští bojovníci se skrývali mezi azylanty v rakouském uprchlickém táboře v Salcburku

Islámští bojovníci se skrývali mezi azylanty v rakouském uprchlickém táboře v Salcburku
Autor fotografie: Dabiq|Popisek: Ilustrační foto
16 / 12 / 2015, 16:00

Jsou podezřelí z napojení na teroristickou buňku, která zaútočila v listopadu v Paříži.

Rakouská policie zatkla dva asi dvacetileté Francouze alžírského a pákistánského původu, kteří údajně pomáhali islámistickým teroristům při útocích 13. listopadu v Paříži. Informaci zveřejnil rakouský server Krone.at

Oba podezřelé nepřetržitě vyslýchají agenti francouzské a rakouské tajné služby. Byli zatčení v uprchlickém táboře v Salcburku, kde se chlubili svými bojovými zkušenostmi v Sýrii. Do Evropy přišli na syrské falešné cestovní pasy, spolu s dalšími teroristy, kteří potom zaútočili v Paříži.

Muži byli oficiálně uznáni rakouskými úřady jako žadatelé o azyl i přesto, že předložili falešné doklady. Krone.at uvádí, že teroristická buňka v Paříži byla mnohem větší, než se dosud předpokládalo.

Téměř ve všech evropských zpravodajských službách v současnosti platí "červená výstraha", protože je třeba co nejrychleji zjistit, zda teroristé neplánují o vánočních svátcích teroristické útoky v evropských velkoměstech. 

K tomuto riziku odmítá kdokoliv poskytnout bližší informace, mluvčí salcburské prokuratury Robert Holzleitner pouze uvedl, že „To nemohu komentovat." 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.