Islámští radikálové ze Somálska vyzývají k útokům na obchodní centra

Islámští radikálové ze Somálska vyzývají k útokům na obchodní centra
Autor: | Channel 4 News|Popisek: Uvnitř výcvikovém táboře Al-Shabaab
23 / 02 / 2015, 09:00

Zveřejněné video způsobilo v Severní Americe paniku. Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost i kanadské úřady uklidňují veřejnost.VIDEO

Hnutí mladých bojovníků  více známé zkráceně jako al-Šabáb, je skupina islámských vzbouřenců, kteří povstali během války v Somálsku. Tato militantní skupina usiluje o vytvoření islámského státu v Somálsku (zdroj: wikipedia)

Podívejte se na reportáž z jejich výcvikového tábora (zdroj: YouTube. Channel 4 News )


Al-Šabáb nyní zveřejnil hodinové video, ve kterém varoval Keňu z dalších útoků za násilí jejích vojáků na somálských muslimech. V závěru videa vyzval maskovaný islámista ostatní muslimy především v USA, Kanadě a Velké Británii k útokům na nákupní centra (Mall of America v Minneapolis, West Edmonton Mall v Kanadě, Westfield v anglickém Stratfordu nebo Oxford Street v Londýně). 

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti však uvedlo, že neví o konkrétním plánu útoku na americká nákupní centra. Ministr vnitřní bezpečnosti Johnson nicméně uvedl pro CNN, že USA berou hrozbu vážně "Kdykoli nějaká teroristická organizace vyzývá k útoku na konkrétním místě, musíme to brát vážně," a vyzval návštěvníky nákupních center k ostražitosti. 

Al-Šabáb spáchala atentát v září 2013 na nákupní centrum v Nairobi, při kterém zahynulo 67 lidí. Záběry z YouTube, autor: CCTV Africa

Autor: CNN

Psali jsme také:

Drony zasahují proti milicím Shebab v Somálsku

Dramatický nárůst počtu teroristických útoků i jejich obětí

Ohrožení obchodních center po útoku v Nairobi

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace