"Islámští utečenci nebudou dodržovat české zákony" řekl prezident Zeman

&quote;Islámští utečenci nebudou dodržovat české zákony&quote; řekl prezident Zeman
Autor fotografie: Dying Regime from Maldives - Protest calling for Sharia in Maldives|Popisek: Demonstrace pro zavedení práva šaría na Maledivách v roce 2014
16 / 10 / 2015, 19:30

Zeman prohlásil, že islámští utečenci nebudou dodržovat české zákony a zavedou kamenování nevěrných žen a sekání rukou zlodějům.

Zeman v pátek při páteční návštěvě Zlínského kraje prohlásil při debatě se zaměstnanci Řeznictví a uzenářství Matula v Lechoticích na Kroměřížsku, že "islámští utečenci určitě nebudou respektovat naše zákony a zvyklosti. Budou mít právo šaría, takže nevěrné ženy budou kamenovány, zlodějům se budou utínat ruce a "přijdeme o krásu žen, jelikož budou zahaleny v burkách" Zdroj: Tyden.cz

Odpoledne prezident na tiskové konferenci uvedl, že je naivní domnívat se, že se Česku migrační vlna vyhne. Zopakoval, že nejjednodušší by bylo, aby policie s armádou střežily hranice a migranty vracely v okamžiku, kdy se je pokusí překročit. „Mluvím o typu migrantů z islámských zemí, jejichž kultura je neslučitelná s evropskou kulturou,” zdůraznil. Zdroj: novinky.cz

Zeman také reagoval na výsledky summitu EU, a uvedl, že "Turecko je bezpečná země... chápu budování takzvaných hotspotů na tureckých hranicích, stejně jako v Itálii nebo v Řecku. Na druhé straně kritizuji Evropskou unii za to, že nedokázala naplnit svoje základní poslání, a to je chránit své vnější hranice. A tyto dílčí dohody, jakkoli prospěšné, nemohou substituovat ochranu vnějších hranic Evropské unie," řekl prezident.

Prezident poznamenal, že téma migrace lidé při debatě s ním často zmiňovali, na rozdíl od jeho nedávné návštěvy Moravskoslezského kraje. "Svědčí to o tom, že občané nemají strach, ale mají obavy, což je něco zcela jiného než strach, z migrační vlny, kterou už teď zažívá Maďarsko, Rakousko, Německo, nemluvě o dalších zemích více na jih od nás," uvedl.

Jak reagovali čeští politici?

„Jde o odporné a nezodpovědné strašení od někoho, kdo sám nemá žádné zábrany porušovat základní morální zásady a někdy ani právní pravidla,“ napsal Dienstbier v textové zprávě ČTK. (Zdroj: lidovky.cz)

"Pan senátor (Hassan) Mezian, člen ČSSD, je Syřan a nic takového neprovozuje ani neprosazuje," uvedl předseda lidovců Pavel Bělobrádek pro ČTK.

"Pomocí politiky strachu, která je velmi často účinná, se snaží si udržovat a zvyšovat svou popularitu," uvedl místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát pro ČTK.

"Tohle může jenom vyvolávat obavy ve veřejnosti," řekl místopředseda ODS Martin Kupka. (Zdroj: ČTK)

 

Foto: Demonstrace pro zavedení práva šaría na Maledivách, v roce 2014 "A public demonstration calling for Sharia Islamic Law in Maldives 2014" by Dying Regime from Maldives - Protest calling for Sharia in Maldives. Licensed under CC BY 2.0 via Wikimedia Commons CC BY 2.0

Tagy článku