Istanbul se připravuje na summit nejmocnější muslimské organizace na světě - OIC

Istanbul se připravuje na summit nejmocnější muslimské organizace na světě - OIC
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
10 / 04 / 2016, 09:45

Organizace islámské spolupráce (OIC) neustále posiluje svůj vliv. Chce prosadit islám jako celosvětově privilegované náboženství a kriminalizovat jeho kritiky.

Istanbul 9. dubna (ČTK) - Spojené státy včera varovaly své občany před "věrohodnými hrozbami" v turistických oblastech Turecka, zejména v Istanbulu a letoviscích na jihozápadním pobřeží. V centru Istanbulu je znát velmi silná přítomnost policie a v blízkosti hotelu Hilton byly uzavřeny silnice. Před konzuláty, včetně německého nebo italského, byly vyslány ozbrojené speciální policejní jednotky.

Americké velvyslanectví v Ankaře varování rozeslalo elektronicky, s předmětem "naléhavá zpráva". "Americký zastupitelský úřad v Turecku by chtěl informovat americké občany, že turistické oblasti, zvláště veřejná náměstí a doky v Istanbulu a Anatolii, čelí věrohodným hrozbám," uvádí se v prohlášení, z něhož cituje Reuters. "Prosím, buďte nanejvýš opatrní, pokud jste v blízkosti takových oblastí," stojí dále ve varování. 

V Istanbulu jsou patrná zvýšená bezpečnostní opatření před summitem Organizace islámské spolupráce (OIC), který se v největším tureckém městě uskuteční příští týden.

OIC je mezinárodní organizace sestávající z 57 členských zemí. Její snahou je být kolektivním hlasem islámského světa (Umma), chránit zájmy muslimů a zajistit jejich rozvoj. Jedná se o největší mezinárodní organizaci mimo Organizaci spojených národů.

Právě OIC prosadila rezoluci UNHRC 2005/3 z dubna 2005 o diskriminaci muslimů a urážce islámu a v březnu 2011 další rezoluci 16/18 UNHRC „O boji proti netoleranci (...) podněcování k násilí proti osobám na základě náboženství. 

Stejná organizace kritizovala před rokem českého prezidenta Zemana za jeho srovnání muslimů a antisemitismu s rasismem nacistů. "Generální tajemník (OIS) prohlásil, že takovéto výroky ukazují nejen na nedostatek znalostí a špatné pochopení islámu ze strany prezidenta Zemana."

Kritizujete islám a muslimy? Potom pozor, porušujete rezoluci Rady pro lidská práva OSN

Australská religionistka Elizabeth Kendalová upozornila již v roce 2012, že vlna arabských protestů je plánovaným krokem OIC. Cílem této vlny násilí je podpořit implementaci rezoluce 16/18 Rady pro lidská práva OSN, která kriminalizuje urážku islámu, ale nezmiňuje svobodu projevu, ani zákaz násilných konverzí, nebo svobodnou volbu náboženství. Nezmiňuje ani situaci, kdy je kritika náboženství oprávněná a pravdivá. Cílem této kampaně je povýšit islám do pozice celosvětově privilegovaného náboženství a kriminalizovat jeho kritiky. Informaci zveřejnil již 29. 9. 2012 server Neviditelný pes.

Kdo je odpovědný za největší uprchlickou krizi v Evropě? Cui bono?

 

 

 

 

 

 

Tagy článku