Itálie letos obvinila kvůli islámskému terorismu 259 lidí

Itálie letos obvinila kvůli islámskému terorismu 259 lidí
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
23 / 12 / 2015, 08:30

Řím (ČTK) - Itálie zadržela v letošním roce 259 osob, které obvinila v souvislosti s islámským terorismem. Oznámilo to italské ministerstvo vnitra.

Podle něj italská justice letos také vyhostila ze země 64 osob kvůli "národní bezpečnosti" a vyšetřovala více než 74.000 kvůli propagaci islámské svaté války, kvůli čemuž též zablokovala na 6000 webových stránek.

Většina z 259 osob byla kvůli terorismu obviněna v souvislosti se sociálními sítěmi, například kvůli zveřejňování vzkazů džihádistů, oslavování islámské svaté války, získávání dalších příznivců či plánování atentátů. Byly ale zaznamenány i vážnější případy, jako například devět osob zadržených v dubnu kvůli osnování atentátu ve Vatikánů v roce 2010.

Psali jsme: Vatikán jedním z cílů teroristů

Podle možností Itálie podezřelé z terorismu vyhošťuje ze země. Posledním z vyhoštěných v letošním roce se v pondělí stal třicetiletý Maročan, který propagoval svatou válku a oslavoval atentáty prováděné radikální organizací Islámský stát (IS). V listopadu byli vyhoštěni další čtyři Maročani, kteří na internetu šířili návody, jak zorganizovat atentáty.

Italský ministr vnitra Angelino Alfano také dnes podle španělského deníku El País uvedl, že "boj proti terorismu v Itálii funguje" a že rok 2015 byl pozitivní v tom, že se v zemi podařilo zabránit "vážným incidentům".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace