Italská jachta má bazén 37 metrů nad hladinou

Italská jachta má bazén 37 metrů nad hladinou
Autor fotografie: Gabriele Teruzzi|Popisek: Neuvěřitelná jachta Gabriele Teruzziho
12 / 05 / 2017, 10:15

Italský návrhář Gabriele Teruzzi odhalil koncept své megajachty "Shaddai". Shaddai se obvykle překládá jako "Bůh všemohoucí" a budoucí majitelé této lodi si tak budou připadat jako opravdoví mistři vesmíru.

Teruzzi ale definuje výraz Shaddai jako všemocný, snad aby se zabránilo odradit potenciální kupce z náboženských důvodů a přesvědčení. Vystoupit co nejvýše je podle Teruzziho touhou lidského druhu od samého počátku. Babylónská věže, pyramidy v Egyptě a dnešní mrakodrapy i nyní ukazují, že se lidé i nadále chtějí "dotýkat mraků".

Dominantou 150 metrové jachty je kabina pro majitele,  která je umístěna v horní části 37 metrové věže. Zde je umístěn bazén, vytvářející pocit koupání v nebi, a umožňuje vlastníkovi tohoto stroje z výšky sledovat, zda se jeho návštěva na spodní palubě dobře baví.

Zdroj: Gabriele Teruzzi

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.