Italská novinářka: máme 6 000 měst duchů, dejme je imigrantům

Italská novinářka: máme 6 000 měst duchů, dejme je imigrantům
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
26 / 05 / 2015, 17:15

Novinářka na volné noze Silvia Marchetti hledala osobitým způsobem řešení situace s imigranty valícími se do Evropy. Svůj názor vyjádřila pro CNN.

Itálie je v krizi a neví co s takzvanými „boat people“ dělat. V roce 2014 přistálo v Itálii 170 100 imigrantů oproti 42 925 rok předtím. Italské regiony bojují o to, aby nemuseli nabírat další a další uprchlíky.

Silvia Marchetti se domnívá, že Itálie musí svůj díl imigrantů přijmout a udělat tak první krok. Je to podle ní morální problém, protože není možné nechat imigranty se utopit ve Středozemním moři, či je poslat domů odkud přišli.

Praktický důvod paní Marchetti našla také, pracující imigranti by mohli posílit stagnující ekonomiku Itálie a posílit opomíjené oblasti. Dobrým způsobem by prý bylo rozdělení imigrantů po italských městech duchů, kterých je na poloostrově téměř 6 000!

Italské město duchů

Tato „města duchů“ byla opuštěna v důsledku drsných podmínek, přírodních katastrof nebo válek, či migrace venkovanů do měst. Imigranti by měli obnovit pole pro zemědělské využití, otevřít řemeslnické obchody a restaurace, což by prý mělo mít pozitivní dopad na cestovní ruch. Imigranti by měli práci, mrtvá města by vstala z hrobů a v konečném důsledku by imigranti mohli požádat o italské občanství.

Na otázky bezpečnostní, tedy krádeže a násilí odpovídá novinářka příkladně multikulturalisticky. Azyl přeci dostanou jen ti, kteří budou chtít v Itálii zůstat a co se týče násilí, tak policie prý řeší násilí v táborech imigrantů, ne jejich násilí na italských občanech.

Prý se nemá ani zapomenout na stárnutí italského obyvatelstva a přínos práce migrantů do italské ekonomiky, která činí již 9% z HDP.

Z názorů paní novinářky je jasné, proč CNN na svých stránkách uvedla, že názory uvedené v komentáři jsou čistě její…

Poznámka redakce: starý Řím kdysi skončil právě díky ztrátě antického náboženství, mezi nižšími vrstvami a přistěhovalci se šířilo tehdy nové náboženství – křesťanství. Na Řím se valily hordy barbarů, probíhalo stěhování národů, upadala vojenská moc – obranu zajišťovaly germánské jednotky, daně byly vysoké, stát rozkrádán a zhroutil se tak zevnitř.

Nepřipomíná to čtenářům něco?

Zdroj: CNN

Tagy článku