Italská pobřežní hlídka zachraňuje 3 000 migrantů

Italská pobřežní hlídka zachraňuje 3 000 migrantů
Popisek: Norská loď Siem Pilot účastnící se akce
22 / 08 / 2015, 16:45

Italská pobřežní hlídka podniká jednu ze svých největších akcí a zachraňuje více než 3 000 imigrantů.

Italská pobřežní stráž obdržela SOS volání z 18 plavidel - čtyř lodí a 14 gumových člunů, sdělila italská tisková agentura Ansa. Sedm lodí se podílí na jejich záchraně, včetně lodi norské armády loď Siem Pilot.

Trasa z Libye do Itálie je jednou z nejrušnějších, pro ty kteří se snaží dostat do Evropy. Z 264,500 migrantů kteří překročili Středozemní moře podle OSN  104,000 přistálo v Itálii a dalších 160,000 v Řecku.

Dnes brzy ráno lodě již zachránily 320 lidí.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.