Italská premiérka Meloniová: Ukrajinci brání i naši bezpečnost

Italská premiérka Meloniová: Ukrajinci brání i naši bezpečnost
Autor fotografie: President Of Ukraine, flickr public domain|Popisek: Giorgia Meloniová
02 / 06 / 2023, 16:30

Italská premiérka Giorgia Meloniová prohlásila během summitu Evropského politického společenství v Moldavsku, že Ukrajina hájí evropskou bezpečnost a mezinárodní právo. Tématický záběr summitu byl širší, debatovalo se o bezpečnosti, energetických a klimatických otázkách v souvislostech.

Na summitu Evropského politického společenství vystoupila také italská premiérka Giorgia Meloniová. Hovořila mimo jiné o Ukrajině. ,,Víme, že Ukrajina také brání naši bezpečnost a mezinárodní právo, bez kterého by zítra nikdo nebyl v bezpečí," zdůraznila italská premiérka.

Podle italské premiérky je Evropa především civilizací založenou na myšlence, že lidé jsou svobodní a rovní a také na hodnotách, na kterých závisí i takové ideje jako solidarita či právní stát. Nejen z těchto důvodu je klíčové, že Itálie, ale i další členské země EU stojí Ukrajině nadále nablízku a budou napadené zemi pomáhat tak dlouho, jak jen bude nutné.

Meloniová rovněž prohlásila, že Itálie podporuje cestu, kterou se vydala nejen Ukrajina, ale také Moldavsko a další země, jež chtějí směřovat do západních struktur, což samozřejmě na druhé straně nese nelibě Rusko.

Meloniová zdůraznila, že „neexistuje Evropa A a Evropa B, ale je jen jedna Evropa. Tato Evropa potřebuje, jak řekl papež Jan Pavel II., dýchat dvěma plícemi: Západem a Východem," řekla italská předsedkyně vlády.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.