Italská vesnice nabízí 2 000 liber tomu, kdo se do ní přistěhuje. Nechce být ,,městem duchů"

Italská vesnice nabízí 2 000 liber tomu, kdo se do ní přistěhuje. Nechce být ,,městem duchů&quote;
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: muslimská vesnice
16 / 05 / 2017, 16:00

Malá italská vesnička nabízí novým příchozím 2 000 liber, když se do ní přistěhují.

Malá italská vesnička nabízí novým příchozím 2 000 liber, když se do ní přistěhují. Italská vesnice Bormida v severozápadní Itálii nabízí novým obyvatelům 2 000 liber (asi 63 000 korun), pokud se do ní přistěhují. A to není vše. Jako další odměnu by noví obyvatelé dostali výraznou slevu na nájemném v luxusním dvojdomku, které by činilo 12,50 Euro za měsíc místo současných 50 Euro.

Radnice malé vesničky o 394 obyvatelích tak chce těmito opatřeními těmito opatřeními významně navýšit počet obyvatel. Starosta Bormidy Daniele Galliano zveřejnil svou myšlenku na Facebooku. Podle něho vejde ,,balíček" opatření na zvýšení populace ve vesnici v platnost za dvě měsíce. Galliano přišel se svým nápadem proto, že nechce, aby se z malé vesničky v hornatém kraji Ligurie stalo ,,město duchů".

Chce tak ,,motivovat" nové obyvatele finančně a doufá, že chystaná opatření dopadnou na úrodnou půdu. Iniciativa starosty vzbudila prakticky ihned velký ohlas na sociálních sítích, kde lidé píší starostovi, že je jeho nabídka zaujala a chtějí se hned do Bormidy přistěhovat. Zájem ale vyvolala iniciativa i mezi místními, kteří také věří, že tento nápad způsobí příliv nových obyvatel a tedy i sousedů.

Starosta Bormidy kromě finanční motivace nabízí i jednoduchý život ve vesničce, který spjatý s přírodou, a k tomu spoustu dobrého jídla.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace