Italská vesnice zoufale hledá nové obyvatele. Zbyl v ní už pouze jeden

Italská vesnice zoufale hledá nové obyvatele. Zbyl v ní už pouze jeden
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: vesnice
24 / 06 / 2017, 08:00

Italská vesnice tak dlouho řešila nouzi o obyvatele, až v ní zbyl pouze jeden - 90letá žena.

Z italské malebné vesnice Casali Socraggio se postupně vystěhovali všichni její obyvatelé až na jednu výjimku. 90letá Paolina Grassi zde ,,zbyla" jako jediná. Její sousedé šli totiž za lepšími životními podmínkami na sever Itálie. 

Teď Grassiová nostalgicky vzpomíná, jaké byly ve vesnici časy, když ještě tepala životem. ,,Byla zde restaurace, obchod, pekárna a základní škola. V mé třídě bylo 36 žáků. Když jsem se narodila, tak tři rodiny měly po 10 dětech," vzpomíná Grassiová na dávné časy.

Nyní se však musí vyrovnat s faktem, že v malé vesnici zůstala sama, protože domy jejích sousedů, kteří se odstěhovali, zůstaly prázdné. Grassiová  však doufá, že tomu tak nebude navždy.

Sama zde prožila celý život a odcházet nechce. ,,To ticho zde je úžasné, zvláště v noci. Venku je sice tma, ale na nebe je poseto tisíci hvězdami," řekla Grassiová listu La Stampa.

Nejen Casali Socraggio se musí vyrovnat s masovou ,,depopulací". Téměř 2 500 malých italských vesnic se potýká se stejným problémem. Proto mnohé z nich chtějí přijímat migranty, aby se postupně opět zaplnily lidmi a vesnice už nebyly doslova liduprázdné.

 psali jsme:

Italská vesnice nabízí 2 000 liber tomu, kdo se do ní přistěhuje. Nechce být ,,městem duchů"

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace