Italská vláda uzavřela s místními muslimy ,,pakt o neútočení"

Italská vláda uzavřela s místními muslimy ,,pakt o neútočení&quote;
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
02 / 02 / 2017, 18:30

Italská vláda podepsala s muslimskými organizacemi důležitou dohodu.

Italská vláda podepsala s italskými muslimskými organizacemi pakt, v němž se místní muslimové výslovně zříkají ,,všech forem násilí a terorismu". Muslimské organizace také souhlasily, že své bohoslužby budou vést v italštině.

Vláda i tyto muslimské organizace si od ,,paktu o neútočení" slibují snazší proces začlenění muslimů do většinové společnosti. Informoval o tom server thelocal.it.

Ministr vnitra Marco Manniti prohlásil, že se jedná o velmi důležitý dokument, který se prostřednictvím dialogu mezi náboženstvími vztahuje k současnosti i budoucnosti. Podle Mannitiho je důležité to, že ,,jsme všichni Italové, i když každý vyznáváme jiné náboženství". Jako zásadní body vzájemné dohody považuje italský ministr vnitra právě zřeknutí se násilí a terorismu k náboženským cílům.

Italská islámská konfederace k dohodě uvedla, že se jedná o průlomový dokument. Muslimové podle této organizace jasně dokazují, že mohou být slučitelní se západní kulturou a islám není synonymem k terorismu. S tím souhlasí i Manniti, který řekl, že kladení rovnítka mezi islámem a terorismem je ,,hlubokou chybou". Zároveň však dodal, že není možné říci, že neexistuje souvislost mezi (nedostatečnou) integrací a terorismem.  

V Itálii žije v současné době zhruba dva miliony muslimů. 

 

psali jsme:

Migranty potřebujeme, bez nich to nejde, říká italská politička

 

Zdroj: thelocal.it

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.