Italské úřady natvrdo obvinily miliardáře Sorose. Jeho neziskovky se spřáhly s pašeráky a lifruji migranty do EU

Italské úřady natvrdo obvinily miliardáře Sorose. Jeho neziskovky se spřáhly s pašeráky a lifruji migranty do EU
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: migranti
31 / 03 / 2017, 18:00

Vlivný finančník George Soros má podle televize Fox News spolupracovat s neziskovými organizacemi na převážená migrantů z Afriky.

Itálie a Řecko již dlouho poukazují na to, že jejich kapacity na přijímání dalších migrantů jsou v podstatě vyčerpány. Nyní obviňují neziskové organizace z toho, že se spřáhly s miliardářem Georgeem Sorosem a mají spolupracovat s pašeráky na převážení uprchlíků z Afriky. Uvedla to televize Fox News.

Do poloviny března k evropským břehům podle údajů Mezinárodní organizace pro migranty připluly lodě s více než dvaceti tisíci migranty. Právě šestnáct tisíc z nich skončilo v Itálii, která je považována za ,,vstupní bránu" do Evropy. Nicméně Itálie společně s Řeckem deklarují, že jejich kapacity na přijímání uprchlíků jsou vyčerpané. Řecký ministr zahraničí Jannis Mouzalas to řekl jasně: země už dále nemůže ,,absorbovat" další migranty, a proto už je dále nemůže přijímat. Důležitou roli také podle něho hrají ekonomické důvody.

Možná ještě horší situace panuje v Itálii. Podle Fox News v posledních třech letech přijala zhruba 500 000 migrantů. Italská vláda se domnívá, že část viny nesou neziskové a humanitární organizace, které jsou navíc nyní placeny vlivným finančníkem a miliardářem Georgem Sorosem. Podle Itálie mají spolupracovat s pašeráky, kteří mají vozit do EVropy další ,,várku" migrantů z Afriky. To však popřela Sorosova nadace Open Society Foundations ústy svého mluvčího, který prohlásil, že na těchto ilegálních obchodech Soros v žádném případě nespolupracuje.

Nicméně italská vláda však těmto slovům nevěří. Podle ní nevládní organizace působí jako ,,taxi služba", která migranty zpravidla nabírá pár kilometrů od afrického pobřeží a pak je přepravuje přes Středozemní moře do Itálie. ,,Pokud Itálie nazatáhne včas za brzdu, budeme do konce tohoto roku zavaleni dalšími desítkami tisíc afrických migrantů," prohlásil s obavami čelný představitel Ligy severu Paolo Grimoldi.

Otázku, zda se nevládní organizace skutečně podílejí podílejí na ilegálním pašování uprchlíků do Evropy, před nedávném řešil v rámci svého projektu nizozemský think-thank Gefira. Po dobu dvou měsíců v říjnu a listopadu minulého roku byl pečlivě monitorován pohyb lodí mezi libyjskými a evropskými břehy při využití speciálního Automatického identifikačního systému (AIS). Gefira došla na základě dvouměsíčního sledování k závěru, že neziskové organizace z Itálie, Německa a Itálie jsou součástí propracované pašerácké sítě. Tvůrci projektu tvrdí, že neziskové organizace maskují tyto operace za záchranné akce.

 

psali jsme:

Frontex obvinil neziskové organizace ze spolupráce s převaděči ve Středozemním moři

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.