Milán a Řím okupují běženci. Systém přijímání uprchlíků zkolaboval

Milán a Řím okupují běženci. Systém přijímání uprchlíků zkolaboval
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Běženci v Miláně
13 / 06 / 2015, 09:15

Severní Itálie je v obležení imigrantů. Vzrostla drobná kriminalita, ale i organizovaná trestná činnost.

Běženci z jihoitalských uprchlických táborů se ve velkém přesouvají na sever, k rakouským a německým hranicím. O přesunech desítek imigrantů jsme psali v článku Uprchlíci míří na sever Itálie a dál do Evropy. Mezinárodními vlaky do Innsbrucku a Mnichova.

V současnosti se po ulicích Milána, a především na nádražích, pohybují už ne stovky, ale desítky tisíc uprchlíků a snaží se jakýmkoliv způsobem dostat do západoevropských zemí, především do Německa a Velké Británie. Protože na vnitřních hranicích schengenského prostoru byly posíleny policejní kontroly, daří se to jen části uprchlíků. Zbytek živoří ve velkých městech a obživu si obstarává drobnými krádežemi a žebráním.

Mluvčí milánské radnice Cosimo Palazzo uvádí: „Ve městě od doby, co sem začali přijíždět uprchlíci, a dnes jich tu je kolem 65 tisíc, vzrostla kriminalita. A to jak co se týče organizovaného zločinu, tak i drobné krádeže, vloupání a podobně. My sami to nejsme schopni řešit, jednoznačně musí rozhodnout vláda a také Evropská unie.“ (Zdroj: rozhlas.cz)


Zdroj: YouTube, askanews 

V relativně bohatém Miláně se daří získávat pomoc od místních občanů, ale úplně jiná situace je v malých městech a vesnicích, kde místní projevují značný odpor k imigrantům. Těmto náladám nepřispívá ani to, že italské úřady začaly nařizovat soukromým majitelům ubytovacích zařízení, že musí imigranty ubytovávat. Jeden z majitelů dokonce uvedl, že tato nařízení se snaží vynutit za asistence policie. Obyvatelé se oprávněně obávají, že pokud ubytují běžence, přijdou o turistickou klientelu a nakonec zkrachují.


YouTube, Lettera43

Je tedy otázkou času, kdy se běženci pokusí dostat se do Německa a Rakouska jiným způsobem. V době letních prázdnin a dovolených to budou mít o mnoho snazší. A nakonec se na pašování běženců dá "dobře vydělat".

Zdroj: rozhlas.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.