Italský ministr zahraničí natvrdo: Neziskovky ,,stoprocentně" pomáhají pašovat migranty do Evropy

Italský ministr zahraničí natvrdo: Neziskovky ,,stoprocentně&quote; pomáhají pašovat migranty do Evropy
Popisek: migranti
02 / 05 / 2017, 16:00

Italský ministr zahraničí Angelino Alfano je přesvědčen, že neziskové organizace na ,,sto procent" pomáhají s pašováním migrantů do Evropy.

Italský ministr zahraničí Angelino Alfano prohlásil, že je přesvědčen o tom, že neziskové organizace pomáhají v převážení migrantů přes Středozemní moře do Evropy.

Souhlasí tak s názorem sicilského prokurátora Carmela Zuccara, který minulý týden prohlásil, že má důkazy o tom, že neziskové organizace a někteří evropští záchránáři pomáhají pašerákům migrantů. Zuccaro řekl, že někteří záchránaři dostávají od pašeráků finanční odměnu. Předsedkyně Poslanecké sněmovny italského parlamentu Laura Boldriniová však Zuccara kritizovala, za to, že nepředložil žádné relevantní důkazy, protože podezírat záchránáře, že jsou placeni pašeráky, je nezodpovědné a vážné obvinění.

Italský ministr zahraničí Angelino Alfano se sicilským prokurátorem souhlasí. „Stoprocentně souhlasím s prokurátorem Zuccarem, protože položil skutečnou otázku. Ti, kteří jsou rozhořčeni, jsou podle mě pokrytci,“ řekl ,,natvrdo" Alfano. S Alfanem naopak nesouhlasí jeho kolega ministr spravedlnosti Andrea Orlando. Ten označil propojení neziskových organizací a pašeráků za lež, která není podložená fakty.

Nicméně činnost záchranářů dlouhodobě podrobuje kritice také evropská pohraniční agentura Frontex, podle níž libyjským pašerákům migrantů jejich nezákonné aktivity přinejmenším usnadňují.

 

psali jsme:

Frontex obvinil neziskové organizace ze spolupráce s převaděči ve Středozemním moři

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace