Italský premiér varuje EU: Pokud ostatní země unie nepřijmou více uprchlíků, bude to Evropu "bolet"

Italský premiér varuje EU: Pokud ostatní země unie nepřijmou více uprchlíků, bude to Evropu &quote;bolet&quote;
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
16 / 06 / 2015, 00:00

Všechny země vrací imigranty zpět do Itálie. Ta je ale připravena na Plán B, pokud Evropská komise nebude přidělovat uprchlíky do ostatních zemí. Situace je neudržitelná.

Italský premiér Matteo Renzi vytknul Evropské komisi a EU, že "zavírá oči před imigrační krizí". Itálie opakovaně upozorňuje svoje evropské partnery, že se vyhýbají odpovědnosti při řešení imigrační krize. Premiér varoval evropské orgány, že Itálie je připravena realizovat Plán B, který má vyřešit primárně problém s uprchlíky, kteří jsou v současnosti v Itálii.

Premiér odmítl uvést podrobnosti tohoto plánu, ale je zřejmé, že Itálie začne pro nově příchozí imigranty vydávat dočasná víza, která jim umožní cestovat bez jakýchkoliv problémů po všech zemích Unie (v rámci schengenského prostoru).

Toto jednostranné rozhodnutí italské vlády by ohrozilo tzv. Dublinské dohody, podle kterých vyřizuje žádosti o azyl první země EU, která uprchlíka přijala (resp. na jejíž území vstoupili). 

Itálie současně zvažuje, že začne znemožňovat francouzským, britským, německým a dalším námořním plavidlům, aby dopravovaly uprchlíky do Itálie a bude je chtít přinutit, aby za zachráněné přijaly odpovědnost samy.

Podle italského premiéra je současný plán na přemístění 24 tisíc přistěhovalců do dalších evropských zemí "nedostatečný". Rakousko, Švýcarsko a nyní již i Francie zpřísnily kontroly na státních hranicích a vrací všechny uprchlíky zpět do Itálie. To však zvyšuje tlak na řešení imigrační krize v zemi.

Italský ministr vnitra Angelino Alfano informoval, že "Itálie nemůže prozradit Plán B, ale pokud EU nenajde adekvátní řešení krize, Itálie nebude akceptovat "sobeckou" Evropu".

Itálie se ohrazuje proti současnému řešení, kdy další evropské státy odmítají přijmout uprchlíky, kteří jsou potom nucení na italském území živořit v nevyhovujích podmínkách. Problém se přímo týká Francie, která odmítla vstup 200 uprchlíkům na hraničních přechodech, nebo ve vlacích do vnitrozemí. Přitom se jednalo o muže, ženy a děti ze Somálska, Eritreje, Pobřeží slonoviny a Súdánu a Paříž je "vrátila odesílateli jako nevyžádáné balíky".

Rakouská policie včera oznámila, že vrací zpět do Itálie 24 afrických migrantů, kteří byli zatčeni při pokusu dostat se do Německa vlakem. Za víkend bylo vráceno ze švýcarských hranic 240 imigrantů.

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace