Italský premiér vzkazuje EU, že s uprchlickou krizí bude bojovat na vlastní pěst

Italský premiér vzkazuje EU, že s uprchlickou krizí bude bojovat na vlastní pěst
Autor fotografie: Screenshot YouTube / Mediatime Network
21 / 09 / 2016, 08:30

Premiér Matteo Renzi ve svém projevu na zasedání Valného shromáždění OSN varoval, že Itálii dochází trpělivost s Evropskou unií, která prý není schopná vyřešit uprchlickou krizi.

„Bude-li Evropa pokračovat i nadále tímto způsobem, budeme se muset v migrační otázce zařídit sami podle sebe," vzkázal podle agentury ANSA Renzi do Bruselu a dodal: „Itálie bude jednat sama. Můžeme to udělat, ale je to problém celé Evropy." Zdroj: politico.eu

Dohoda EU s Tureckem sice zastavila příliv uprchlíků do Řecka, ale Itálie zažívá enormní nárůst uprchlíků především z Afriky. Matteo Renzi opakovaně kritizoval i páteční neformální summit EU v Bratislavě, podle něj tam "padlo mnoho slov", ale nikdo vlastně neví, jak si poradit s uprchlíky z Afriky. 

Jihoevropské státy chtějí bilióny korun: "O budoucnosti Evropy se rozhoduje ve Středomoří"

"Něco není dobře. Juncker sice tvrdí, že se udělalo mnoho dobrých věcí, ale stále nevidíme fakta," uvedl italský premiér k návrhu na další evropskou integraci, který v Bratislavě zmiňoval šéf Evropské komise. Podle Renziho se snažil na summitu bránit národní zájmy Itálie, ale výsledkem byl prý zklamán. K jeho výsledkům uvedl: "Prozatím hora porodila myš."

Premiér se po ukončení bratislavského summitu dokonce odmítl setkat na tiskové konferenci s německou kancléřkou Merkelovou i francouzským prezidentem Hollandem a řekl, "že nesdílí stejné závěry."

Itálie na pokraji politické a hospodářské krize.Státní dluh překročil hranici 140 procent HDP

Renzi nesouhlasí ani s tvrzením, že mezi bezpečností a imigrací je jakákoliv souvislosti, Podle něj toto tvrzení není opodstatněné, protože "teroristé, kteří se dostali do Evropy, se nepřepravili na lodích, ale pohodlně v letadlech." A místem, kde vzniká v Evropě islámský extremismus, nejsou podle něho uprchlické tábory, ale věznice, kde se s největší pravděpodobností potrestaní muslimové radikalizují. Zdroj: eurozpravy.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.