Italský výrobce jachet Ferretti bude vyrábět lodě pro střežení pobřeží

Italský výrobce jachet Ferretti bude vyrábět lodě pro střežení pobřeží
Autor fotografie: FSD|Popisek: Ilustrační snímek ozbrojené lodi
04 / 02 / 2016, 10:45

Milán (ČTK) - Italský výrobce luxusních jachet Ferretti vytvořil obrannou divizi s názvem Ferretti Security and Defence (FSD). Ta bude vyvíjet a stavět lodě určené pro zabezpečení a střežení mezinárodních vod a pobřeží.

Divize se zaměří na trhy na Blízkém východě a v Asii. Oznámil to dnes generální ředitel Ferretti Alberto Galassi.

Majitelem Ferretti je čínský konglomerát Weichai Group, který plánuje letos investovat do nové divize pět milionů eur (135,1 milionu Kč). Galassi dodal, že nová divize bude samostatná a nezávislá, s vlastním vedením a rozpočtem. FSD by měla vyrábět pět různých lodí.

Rozhodnutí přichází v době, kdy vlády po celém světě posilují rozpočet na obranu, aby se vypořádaly s rostoucími bezpečnostními hrozbami. Výzkumná společnost IHS Jane's v prosinci odhadla, že globální rozpočty na obranu letos vystoupí na 1,68 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) z 1,65 bilionu loni. V oblasti Asie a Tichomoří pak mají výdaje na obranu do roku 2020 vzrůst o 23 procent na 533 miliard USD.

První hlídkovou lodí FSD bude 20 metrů dlouhá FSD195, která bude schopna dosáhnout rychlosti více než 50 uzlů. Loď se již staví a podle agentury Reuters by mohla být představena letos v létě.

Ferretti je největším výrobcem luxusních jachet na světě. Vlastní značky Pershing, Riva či CRN a lodě vyrábí v šesti loděnicích v Itálii. Obrat firmy bez zahrnutí divize velkých jachet CRN loni stoupl o 57 procent na 363 milionů eur. Evropa, Blízký východ a Afrika se na obratu podílely dvěma třetinami, zhruba čtvrtinou americký kontinent a 18 procenty oblast Asie a Tichomoří.

Zdroj: ČTK

Tagy článku