IV. ročník mezinárodní konference BEZPEČNOSTNÍ A KRIZOVÝ MANAGEMENT v REÁLNÉM PROSTŘEDÍ“, promoce a oslava státního svátku ČSR 28. 10.

IV. ročník mezinárodní konference BEZPEČNOSTNÍ A KRIZOVÝ MANAGEMENT v REÁLNÉM PROSTŘEDÍ“, promoce a oslava státního svátku ČSR 28. 10.
03 / 12 / 2017, 19:00

Jako poctu tomuto významnému dni pořádá společnost EUROPEAN INSTITUTE mezinárodní konferenci s názvem „BEZPEČNOSTNÍ A KRIZOVÝ MANAGEMENT V REÁLNÉM PROSTŘEDÍ“. Záštitu nad akci přijali Miloš Zeman, prezident ČR, Robert Fico, premiér SR, Peter Weiss, velvyslanec SR v ČR, Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy a Vladimír Dlouhý, prezident HK ČR.

Již čtvrtý ročník konference probíhal ve Slovenském domě v Praze a na ni dále navazoval slavnostní program k 99. výročí založení samostatné Československé republiky, který pokračoval v Lánech uctěním památky prvního prezidenta ČSR T. G. Masaryka položením věnců na jeho hrob, simultánní šachovou partií v Muzeu TGM a večerní společenskou akcí ve Slovenském domě. Oslavu organizovala EUROPEAN INSTITUTE s partnery - ČESKOSLOVENSKÉ RENOMÉ, Muzeem TGM v Lánech, Společnosti M. R. Štefánika, společnosti FINOX, mediálními partnery SECURITY Magazín a STATUSS. 

Lány

Cílem konference bylo setkání odborníků, akademické a odborné veřejnosti s mezinárodní účastí. Témata konference se zabývala širokým spektrem témat, jako jsou bezpečnostní a krizový management, právo, korupce, bezpečnost občanů, terorismus, uprchlická krize, krizové řízení aj.

S tématem „Současná bezpečnostní situace v Evropě“ vystoupil na konferenci izraelský bezpečnostní expert, bývalý člen speciálních jednotek izraelské armády a konzultant EUROPEAN INSTITUTE pan David Bohbot. S dalším aktuálním tématem ,,Security and communication - the role of the Mass Media“ vystoupil prezident klubu Novináři bez hranic, bývalý profesor Harvardské univerzity a propagátor Jižní Ameriky, Argentinec Juan Braun. Další tematicky velmi aktuální příspěvky s bezpečnostní problematikou prezentovali dále plk. v.v. JUDr. RNDr. Vlastislav Man, MBA (do roku 2011 příslušník Policie ČR povolaný k plnění úkolů v MV v oblasti resortního školství, externí učitel na řadě vysokých škol, absolvent studia MBA na EUROPEAN INSTITUTE, Mgr. Simona Masicová, MBA (absolventka studia MBA na EUROPEAN INSTITUTE), JUDr. Ing. Luboš Mahdoň, LL.M. (advokát a partner přední české a slovenské advokátní kanceláře, externí učitel na VŠ a lektor) a Ing. Robert KLÍR, PhD., Ing.Paed. IGIP, MBA (bývalý náčelník oddělení řízení operací Velitelstva vzdušných sil, vedoucí skupiny Kurzu národní bezpečnosti, odborný asistent Katedry managementu letecké dopravy).

Promoce

Na konferenci navazovala ve Slovenském domě slavnostní promoce studentů EUROPEAN INSTITUTE.

Šachy

Oslava státního svátku dne 28. 10. 2017 pokračovala v 15:30 hod uctěním památky prvního prezidenta ČSR T. G. Masaryka položením věnců na jeho hrob v Lánech. Slavnostní program následně pokračoval simultánní šachovou partií v Muzeu TGM v Lánech. Řada VIP hostů z oblasti businessu, politiky, sportu a kultury – Mgr. Magdaléna Elznicová Mikesková – ředitelka Muzea TGM, Ing. Vladislav Stanko, MBA – předseda ČESKOSLOVENSKÉ RENOMÉ, z.s. a CEO spol. EUROPEAN INSTITUTE OF SECURITY AND CRISIS MANAGEMENT, Jan Wolf - radní a zastupitel Hl. m. Prahy, Viktor Novotný, prezident Šachového svazu ČR, Dr. Vladimír Skalský - ředitel Slovenského domu v Praze, David Bohbot - izraelský bezpečnostní expert a konzultant EUROPEAN INSTITUTE, Soňa Petrilla – slovenská herečka působící v ČR i v Itálii, plk. v.v. JUDr. RNDr. Vlastislav Man, MBA - do roku 2011 příslušník Policie ČR povolaný k plnění úkolů v MV, PaedDr. Rudolf Soukal – předseda šachového oddílu Dukla Praha a další osobnosti se utkaly s Janem Smejkalem, olympionikem, českým mezinárodním šachovým velmistrem a trojnásobným mistrem republiky. Slavnostní simultánní partie skončila s výsledkem dvanácti výher pro velmistra a jedné remízy, kterou uhrál p. Ing. Vladislav Stanko, MBA.

Houslistka

Slavnostní program následně pokračoval ve Slovenském domě v Praze. Prostory Slovenského domu rozezněl houslový koncert klasické hudby v podání přední gruzínské houslistky Labelly Asatiani, která byla speciálním hostem partnera oslavy Business clubu "International Alliance of Business in Europe".

Slavnostní program byl zakončen rautem a hudební produkcí evergreenů československé provenience.

V rámci PR kampaně pro rok 2017 proběhlo i vyhodnocení vítěze ze všech klientů a studentů EUROPEAN INSTITUTE o poukaz na romantický pobyt na Státním zámku Sychrov, který získala pí. Mgr. Denisa Machová, MBA.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace