Ivan Milat: Vrah baťůžkářů, který lovil turisty v lese v Austrálii jako jeleny. Podpálil dům exmanželce, uřízl si malíček a poslal ho soudu

Ivan Milat: Vrah baťůžkářů, který lovil turisty v lese v Austrálii jako jeleny. Podpálil dům exmanželce, uřízl si malíček a poslal ho soudu
10 / 08 / 2018, 18:00

Ivan Milat (1944), přezdívaný „Vrah baťůžkářů”, umučil mezi lety 1982 – 1993 nejméně sedm mladých turistů, kteří přijeli pokochat se krásami Austrálie. Podle jeho příběhu byl natočen horor Wolf Creek.

Metoda, kterou Milat používal, byla zcela přímočará. Když zahlédl na silnici stopaře či stopařku s baťůžkem, zastavil mu a nasadil bodrý úsměv. Záhy se vše se rychle změnilo. Milat vytáhl zbraň a stopaře spoutal. Pak zastavil v lese Belanglo, kde to dobře znal.

Stopařky pak v lese mučil a znásilňoval. Stopaře používal většinou jako terč ke střelbě, když je jakoby pustil na svobodu. Některým obětem probodl nožem páteř a tím je znehybnil. Týral například mladíka tím, že musel bezmocně přihlížet, jak sadisticky mučí a zabíjí jeho dívku. Některým usekl hlavu, dívky většinou po smrti aranžoval do sexuálních poloh.

psali jsme: Lstivá Amanda: Zabila svou spolubydlící při sexuálních orgiích, nebo to Italové zpackali?

Velmi dbal na svůj vzhled. Pravidelně cvičil, pěstoval si chlapácký mroží knír. Nosil drahé oblečení. Nechodil do hospody, nepil alkohol, nebral drogy a také hodně četl.

Ivan Milat byl synem chorvatského přistěhovalce. Měl několik bratrů, se kterými sdílel zálibu ve zbraních, které si sami vyráběli. Byl výborný střelec. Pracoval v místním obchodě s ovocem. Nosil nůž velikosti mačety, o kterém prohlašoval, že ho má na krájení jablek.

Spolu s bratry uspořádal několik loupežných výprav. První krok ke kariéře sériového vraha však udělal v roce 1971, kdy nabral své první dvě stopařky. Když dívky zjistili, že jim hrozí smrt, jedna se nabídla, že s ním bude mít dobrovolně sex, když je nechá jít. Oba splnili svou část dohody, ale dívka pak nahlásila znásilnění. Svou výpověď však později změnila a Milat vyvázl a dal několik let pokoj.

Psali jsme: Herec Christian Slater: Byl v base za hýkání, fackování neposlušné přítelkyně, rvačku s policistou a mávání revolverem na letišti

Rozbuškou jeho řádění byl rozvod s místní dívkou, se kterou se oženil, když byla těhotná s jiným. Když se s ním rozvedla, podpálil dům jejích rodičů, k nimž se od něj přestěhovala. Půl roku na to spáchal své první vraždy, bylo mu 38 let.

V roce 1993 našel místní muž v lese Belanglo lidskou lebku. Rozjelo se pátrání, policie našla na místě činu kosti a následně zbytky těl. Provedla několik domovních prohlídek. U Milata na farmě policisté objevili celý sklad důkazů. Byly tam batohy, byly tam stany. Našlo se tam náčiní na vaření, náleželo jednomu z turistů. V obydlí byly uchovány fotografické přístroje a různě předměty, které patřily pohřešovaným turistům.

Jeden z Ivanových bratří prohlásil, že Ivan má asi na svědomí nejméně 28 vražd a že se s tím svěřil jejich matce. Ta ale již zemřela. Ivan Milat se k žádné z vražd nikdy nepřiznal. Podle důkazů se však ukázala být Milatova vina v uvedených případech nezvratná.

psali jsme: Herec Jan Révai: Vykrádal auta a přepadl benzinovou pumpu s pepřovým sprejem v ruce. Ve vězení byl dva roky, během kterých posiloval, tančil a dával si pozor ve sprše

Milat byl odsouzen za sedm vražd a jeden pokus o vraždu, k sedmi po sobě jdoucích doživotních trestů odnětí svobody bez možnosti podmínečného propuštění.

Hned první den ve věznici byl Milat zmlácen spoluvězněm. Rok poté se pokusil o útěk spolu s drogovým dealerem a bývalým radním. Ten byl nalezen oběšený v cele následující den po dopadení.

Roku 2009 si Milat upižlal malíček plastovým nožem s úmyslem zaslat ho v dopise nejvyššímu australskému soudu, kde se snažil neúspěšně odvolat.

 

Autor: hop

Tagy článku