Izrael a Rusko jednají o koordinaci vojenské činnosti v Sýrii

Izrael a Rusko jednají o koordinaci vojenské činnosti v Sýrii
Autor fotografie: TSGT KEVIN J. GRUENWALD, USAF|Popisek: 69 Squadron F-15i Ra'ams
06 / 10 / 2015, 20:00

Izrael chce zabránit tomu, aby při vojenských akcích Ruské armády v Sýrii nedošlo k neplánovaným a nekoordinovaným střetům mezi armádami.

První zástupce náčelníka generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace generál Nikolaj Bogdanovskij a zástupce generálního štábu izraelských ozbrojených sil generál Jair Golan 6. října jednali v budově velení IDF (Israel Defense Forces) „Ha-Kiryia“ v Tel Avivu o koordinaci vojenské činnosti v oblasti. Informaci zveřejnil server eretz.cz.

Jednání byla zahájena pouze několik dní poté, kdy Rusko zahájilo útoky na síly syrských povstalců. Izrael chce zabránit tomu, aby při vojenských akcích Ruské armády nedošlo k neplánovaným a nekoordinovaným střetům mezi armádami. Dnešní rozhovory zástupců generálních štábů Izraele a Ruska jsou výsledkem předchozích rozhovorů, které se uskutečnily před čtrnácti dny během oficiální návštěvy izraelského premiéra v Moskvě. Tehdy se setkal náčelník generálního štábu IDF generál Gadi Eizenkot v Moskvě se svým ruským resortním kolegou generálem Valerijem Gerasimovem.

Izrael a Rusko se dohodly na koordinaci bojů v Sýrii

Při návštěvě Eizenkota v Moskvě, který doprovázel předsedu vlády Benjamina Netanjahua, bylo dohodnuto, že bude ustavena smíšená vojenská rusko-izraelská pracovní skupina, v jejímž čele budou stát zástupci náčelníků generálních štábů obou armád. Návštěva ruské armádní delegace v Izraeli potrvá dva dny.

Tagy článku