Izrael bombardoval pozice Hamásu v Pásmu Gaza, několik zraněných

Izrael bombardoval pozice Hamásu v Pásmu Gaza, několik zraněných
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: pásmo Gaza
09 / 12 / 2017, 07:30

Nejméně 25 lidí, včetně šesti dětí bylo dnes zraněno při ostřelování palestinského Pásma Gazy izraelskou armádou. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví. Izraelská armáda tvrdí, že bombardovala vojenské cíle radikálního hnutí Hamás. Reagovala tak na vypálení rakety z Pásma Gazy na izraelské území, při tom nebyl nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že bombardovala vojenský výcvikový tábor a sklad zbraní Hamásu v reakci na raketu vystřelenou krátce předtím z Gazy. Podle svědků, na něž se odvolává agentura Reuters, utrpěli zranění lidé v budově poblíž výcvikového tábora.

Podle deníku The Times of Israel bylo zraněno 10 lidí, kteří byli převezeni do nemocnice. Agentura Reuters uvedla, že zraněno bylo 25 lidí, včetně šesti dětí.

K vypálení rakety z Pásma Gazy na izraelské území se nikdo nepřihlásil, Izrael má ale za to, že za tím stojí radikální hnutí Hamás. To vyhlásilo ode dneška začátek povstání proti Izraeli kvůli středečnímu oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že uznává Jeruzalém za hlavním město Izraele. Izrael Trumpův krok přivítal a označil ho za historický.

Na hranicích Pásma Gazy s Izraelem už dnes odpoledne zemřel nejméně jeden Palestinec, jehož zastřelila izraelská armáda při protestech Palestinců. Ti házeli na izraelské vojáky na hranicích kamení a posílali na ně hořící pneumatiky.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.