Izrael čelí teroristickým útokům muslimských fanatiků

Izrael čelí teroristickým útokům muslimských fanatiků
Popisek: Ilustrační foto
04 / 10 / 2015, 10:30

Izraelští politici žádají tvrdý postih palestinských teroristů, kteří útočí proti "Židům, kteří se provinili pouze tím, že jsou Židé".

Je to reakce na sobotní teroristický útok v Jeruzalémě, kde arabský palestinský terorista z oblasti Ramalláhu Muhammad Šafík Halabi, člen teroristické organizace Islámský džihád bezdůvodně pobodal židovskou rodinu, která byla na cestě ke Zdi nářků, a pistolí, kterou ukradl jednomu z pobodaných postřelil dalšího muže a dítě v kočárku. Přivolaná policie teroristu, který se do Jeruzaléma dostal z území Palestinské správy, na místě zneškodnila. (Zdroj: eretz.cz)

Zdroj YouTube, Haaretz.com 

Dva dny před tímto útokem byli palestinskými teroristy zavraždění před očima jejich čtyř  dětí manželé Henkinovi, kteří jeli autem po silnici asi 49 kilometrů severně od Jeruzaléma. Pachatelé byli součástí vojenského křídla Fatáhu – Brigády Abdul-Qader al-Husseini spojené s Brigádami mučeníků Al-Aqsa. Zahořklý prezident Fatahu Mahmoud Abbás tento týden exhiboval před Valným shromážděním OSN a jeho slova zřejmě byla interpretována jako výzva k vraždění. (Zdroj: eretz.cz)


YouTube, Daily Mail Top

Izraelský prezident Reuben Rivlin prohlásil, že proti teroru je třeba bojovat bez jakýchkoliv kompromisů. Ale premiér Benjamin Netanjahu čelí vzrůstající kritice, že jeho vláda nedělá dost v boji proti terorismu.

Ministryně spravedlnosti Ajelet Šakedová, členka bezpečnostní rady vlády uvedla,  že "vojenští velitelé v zemi nemají dostatečnou podporu ... Vojáci musí vědět, že mají podporu vlády pro ochranu vlastních občanů. Musíme tedy přijmout taková opatření, která budou Palestince bolet, aby pochopili, že se terorismus nevyplácí, "dodala s tím, že za tuto vlnu terorismu je přímo odpovědný palestinský prezident Mahmúd Abbás.

Ministr zemědělství Uri Ariel uvedl, že roste vlna teroru proti "Židům, kteří se provinili pouze tím, že vyrostli jako Židé," a doplnil: "V posledních týdnech jsme svědky toho, jak se v ulicích Jeruzaléma zvyšuje násilí a útoky proti Židům a to je přímý důsledek pokračujícího podněcování ze strany palestinské samosprávy ... Vyzývám premiéra, aby proti terorismu jednal s železnou pěstí!"

Opoziční vůdce Isaac Herzog řekl: "Netanjahu ztratil kontrolu nad bezpečností izraelských občanů a Jeruzaléma. Jeho vláda ukázala slabost a celkově selhala v oblasti bezpečnosti a národního zájmu chránit Jeruzalém. Tato vláda nemá plán, jak bojovat proti terorismu, a to už je jasné všem izraelským občanům."

Zdroj: eretz.cz, The Jerusalem Post

 

Tagy článku