Izrael důrazně varuje před teroristickými útoky proti turistickým cílům v Indii

Izrael důrazně varuje před teroristickými útoky proti turistickým cílům v Indii
Autor: Pixabay
30 / 12 / 2016, 21:30

Izraelské úřady dnes důrazně varovaly izraelské občany před cestami do Indie.

Jeruzalém (ČTK) - V dokumentu, z něhož citovala agentura Reuters, se bez upřesnění zdrojů hovoří o bezprostřední hrozbě útoku proti západním a turistickým cílům, obzvláště v jihozápadní části Indie. Agentura Reuters upozornila, že varování bylo vydáno v pátek večer, po začátku židovského svátku šabat, a tedy po uzavření vládních institucí.

 

 

Mimořádný důraz se v dokumentu klade na silvestrovské a novoroční oslavy na plážích a v klubech, kde se předpokládá vysoká koncentrace turistů. Varování doporučuje, aby se turisté účasti na takových akcích vyhnuli. Vyzývá také rodiny v Izraeli, aby kontaktovali své příbuzné v Indii a řekli jim o této hrozbě.

Kromě toho se v prohlášení Izraelcům v Indii také doporučuje, aby se vyhýbali tržištím, slavnostem a přelidněným nákupním centrům.

V roce 2012 byla manželka izraelského diplomata působícího v Indii zraněna při pumovém útoku na svůj vůz. Zranění utrpěl i řidič a dvě další osoby.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace