Izrael hlásí čtyři útoky Palestinců za 24 hodin. Všichni byli na místě zastřeleni

Izrael hlásí čtyři útoky Palestinců za 24 hodin. Všichni byli na místě zastřeleni
18 / 09 / 2016, 07:00

Jenom za posledních 24 hodin Izrael hlásí už čtvrtý incident, který má na svědomí palestinský útočník. Při útocích přislo o život za poslední rok přes 30 Izraelců a 200 Palestinců.

Armáda dnes ráno zastřelila palestinského útočníka, který na Západním břehu nožem napadl jednoho z vojáků. 

V pátek zastřelily izraelské ozbrojené síly dalšího Palestince, který společně s ženou v automobilu zaútočil na autobusovou zastávku nedaleko izraelské osady Kiryat Arba. Žena byla při zásahu policistů zraněna, stejně jako tři civilisté. Zdroj: The Wall Street Journal

Rovněž v pátek napadl Palestinec hlídku izraelské policie nedaleko Damašské brány v jeruzalémském Starém městě, a byl na místě zastřelen. Další útok opět spáchal palestinský útočník, který na kontrolním stanovišti na Západním břehu zaútočil nožem na izraelského vojáka. Následně byl útočník v sebeobraně zastřelen a voják byl převezen do nemocnice. 

Vlna teroru, která zasáhla Izrael prakticky od října loňského roku a trvá dodnes, někteří nazývají třetí palestinskou intifádou.

Nůž se stal oslavovanou zbraní při sebevražedných útocích, které v současnosti zažívá Izrael. Nůž nahradil střelné zbraně, auta nahradila výbušniny - jsou to zbraně aktuálně používané extrémisty při vedení "svaté války"- džihádu proti Izraelcům. Islámští teroristé volají do zbraně mladé i staré Palestince, vyzývají je, aby vzali z kuchyní nože a šli bojovat. 


 

12. září povolila IDF (Israel Defence Forces) zhruba pěti stům obyvatelům Gazy dojet do Jeruzaléma a na Chrámové hoře se modlit u příležitosti muslimského Svátku obětování. Na tomto místě se Židé nesmí modlit ani nosit viditelně židovské náboženské symboly jako například talit, modlitební šál nebo kipu, o modlitební knize nemluvě. Jaký postoj k izraelskému gestu dobré vůle zaujali Palestinci? Zdroj: eretz.cz

Připomínáme, že to je místo, kde se Židé nesmí modlit ani nosit viditelně židovské náboženské symboly jako například talit, modlitební šál nebo kipu, o modlitební knize nemluvě.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.