Izrael nakoupil stroje F-35

Izrael nakoupil stroje F-35
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: F-35
14 / 12 / 2015, 08:00

Izrael koupil 33 strojů s konvenčním vzletem F-35A s možností dokoupení dalších 17 kusů pro dvě letky strojů 5.generace.

Dále také jedná s USA o nákupu letky strojů F-35B s krátkym vzletem a vertikálním přistáním, která by se měla stát součástí nového obranného balíčku pro Izrael na následující desetiletí. F-35B by mohla operovat na provizorních základnách poblíž případných bojových zón.

Rozhovory mezi americkou ministryní zahraničních věcí Ash Carter a ministrem obrany Izraele začaly letos v říjnu jako reakce na jadernou dohodu s Íránem v červenci. Izrael by rád zvýšil útočné schopnosti své armády a zachoval svůj kvalitativní náskok v regionu, který je ohrožován ruskými systémy S-300 pro Írán.

Psali jsme: Zachrání Írán ruský Suchoj PAK FA T-50?

První F-35 by měly do Izraele dorazit koncem roku 2016 na leteckou základnu Nevatim. Zatím jediným uživatelem strojů F-35 jsou mariňáci US Navy.

Zdroj: The Jerusalem Post

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace