,,Nenáviděný" miliardář pod palbou. Izrael podporuje maďarskou kampaň proti Sorosovi

,,Nenáviděný&quote; miliardář pod palbou. Izrael podporuje maďarskou kampaň proti Sorosovi
Popisek: George Soros
17 / 07 / 2017, 09:00

Izrael se rázně vložil do ,,antisorosovské" kampaně. Podle něho kontroverzní jej miliardář George Soros dlouhodobě ,,podkopává".

Budapešť zaplavily předvolební plakáty, které zaplatila vládní strana Fidesz, a jež obrazují Sorose se ,,samolibým" úsměvem. Plakáty doprovází slogan ,,nedovolme Sorosovi, aby se smál naposledy". V horní části plakátů je napsáno, že ,,99 procent odmítá ilegální imigraci" v narážce na Sorosovu podporu uprchlíků.

psali jsme: Viktor Orbán: Soros je finanční spekulant, který zničil miliony životů Evropanů

Izrael nejprve s plakáty nesouhlasil, protože ústy svého velvyslance v Maďarsku vydal prohlášení, že negativní zobrazování Sorose, který je židovského původu, může rozdmýchat antisemitské nálady. ,,Vyzývám ty, kteří jsou zodpovědni za billboardovou kampaň, aby zvážili možné důsledky. V tomto momentě, když nepočítáme politickou kritiku jedné osoby, kampaň napsal izraelský velvyslanec v Maďarsku Yossi Amrani.

Nicméně posléze vydal Izrael oficiální prohlášení, který má úplně jiný, kritický tón vůči kontroverznímu finančníkovi. ,,V žádném případě velvyslancovo prohlášení neznamená nějaké snížení kritiky George Sorose, který dlouhodobě podkopává demokraticky zvolenou izraelskou vládu financováním organizací, které očerňují Izrael a jež mu chtějí upřít jeho právo se bránit," píše se v novém prohlášení.

psali jsme: Miliardář Soros prý připravuje "válku proti Trumpovi"

Podle deníku Haaretz bylo toto prohlášení nařízeno vydat izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Haaretz uvádí, že když se Netanjahu dozvěděl o Amraniho prohlášení, které poskytl médiím, a jež vyznělo pozitivně vůči Sorosovi, tak byl značně ,,popuzen".

Izraelský premiér se má navíc setkat 18. července se svým protějškem Viktorem Orbánem. Oba politikové si notují v kritice kontroverzního finančníka, který žije nyní v USA. Podle Maďarska představuje Soros pro Maďarsko ,,bezpečnostní riziko" s tím, že finančně podporuje neziskové organizace s cílem přivést do Maďarska miliony migrantů.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.