Izrael se opevňuje a na hranicích staví podzemní bariéry

Izrael se opevňuje a na hranicích staví podzemní bariéry
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), IDF Soldiers Found Terror Tunnel in Gaza|Popisek: Israel Defense Forces
07 / 10 / 2016, 17:15

Účelem této hranice zasahující pod úroveň povrchu je proměnit snahy Hamasu o proniknutí do Izraele ve „smrtelnou past“.

Mluvčí jižního velení IDF informoval, že podzemní struktura na hranici s Gazou bude zasahovat hluboko pod pod povrch země a některé části šedesátikilometrové hranice budou také zatopeny (podobně je tomu i na hranici mezi Gazou  a Egyptem). Zdroj: eretz.cz

Izraelská armáda odhalila síť podzemních tunelů Hamásu

Nad zemi bude vybudován plot.  Pokud budou finance na tuto stavbu převedeny včas, je její dokončení  otázkou měsíců. 

Podle informace anonymního mluvčího IDF je tomuto projektu věnovaná značná pozornost.  Během války v roce 2014 se teroristům Hamásu podařilo několikrát proniknout prostřednictvím tunelů na území Izraele. Izrael během války zničil 32 z tunelů vybudovaných Hamásem. V dubnu a květnu letošního roku  izraelští vojáci objevili dva další tunely v hloubce 30-40 metrů pod povrchem, vedoucí z Gazy do Izraele.

Izraelský plot na hranicích je otázkou národní bezpečnosti země. Proti imigrantům, teroristům a pašerákům

Vedení Hamasu se snaží vší silou zabránit stavbě podzemní zábrany a proto rozhodli o použití raket, o tom svědčí i poslední incidenty, kdy na oblast byly z Gazy vystřeleny rakety (5. a 6. října 2016). Jeden z představitelů Hamásu v červnu 2016 prohlásil, že podzemní zábrana je důkazem toho, že Izrael není schopen čelit Hamásu a pokračoval v tom smyslu, že nic nezlomí odpor Hamásu proti Izraeli.

Izraelská armáda zlikvidovala další tunel Hamásu

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), IDF Soldiers Found Terror Tunnel in GazaIsrael Defense Forces

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.